Pirmiausia neskubėkite…
Nusprendusiam keisti virtuvės baldus patariame neskubėti pirkti. Prieš einant į baldų saloną reikia apsispręsti, ko norima. Būna, kad susižavima ryškiais, modernaus dizaino baldais. Dažniausiai baldų salonuose jie statomi matomoje vietoje, kad patrauktų pirkėjų dėmesį. Deja, pastatyti ankštame bute tokie baldai atrodys visai kitaip, erzins ryškiomis spalvomis ir žmogus pasigailės juos įsigijęs.
Poreikiai…
Vienokius baldus ir buitinę techniką turėtų rinktis didelė ir mėgstanti ruošti maistą namuose šeima, kitokius – maža ir nedaug laiko namuose praleidžianti šeima. Labai svarbu įvertinti savo įpročius.
Jei šeimininkė mėgsta kaupti atsargas, perka daug priemonių maistui ruošti, jai reikės talpių spintelių. Jaunos šeimos renkasi lengvus virtuvės baldus ir daugybę daiktų laiko ant atvirų lentynų. Tačiau atviri horizontalūs paviršiai kaupia dulkes.
Kartais, preciziškos tvarkos mėgėjai pageidauja, kad net mikrobangų krosnelė būtų paslėpta. To nereikėtų daryti. Jei yra vietos, ant stalviršio galima laikyti virtuvinį kombainą ar kitus dažnai naudojamus daiktus.
Kokios turėtų būti spintelės…
Dažnas norintis patogių virtuvės baldų nesusimąsto, ar tai, kas tinka kitiems, tiks ir jam. “Labai patogu, kai viršuje kabinamų spintelių durelės ne atsidaro į šonus, o specialiu mechanizmu pakeliamos į viršų. Tokio varianto nepatariame rinktis mažo ūgio šeimininkėms. Joms patogesnės butų įprastai atsidarančios arba stumdomos spintelių durelės.
Beje, virtuvės baldų aukštį būtina pasirinkti pagal ūgį, nes daug patogiau ruošti valgį ar plauti indus, jei nereikia stipriai pasilenkti. Kita klaida – mažoje daugiabučio virtuvėje įkomponuoti kampinę spintelę. Kalbantis su užsakovais išaiškėja, kad virtuvė su kampine spintele sužavėjo lankantis pas ką nors svečiuose, bet liko nepastebėta viena “smulkmena” – ten buvo dvigubai didesnis plotas”.
Ypatumai…
Gyvenantys daugiabučiuose, keisdami virtuvės baldus, dažniausiai viryklę turi statyti ten, kur yra ventiliacijos anga. Garų rinktuvas efektyviai dirba tada, kai iki angos trumpesnis ir tiesesnis kelias. Jei nuspręsta, kad viryklė stovės keliolika metrų nuo ventiliacijos angos, patariame rinktis garų rinktuvą su filtrais. Ventiliacijos angą būtinai reikia palikti. Per ją patalpa bus vėdinama.
Taupantiems…
Kai kas suka galvą, kaip sutaupyti ir kurią baldų dalį galima pirkti paprastesnę, planuojant vėliau pakeisti geresne ir brangesne.
Neverta taupyti renkantis furnitūrą. Nusipirkę spinteles su pigiais bėgeliais jau po mėnesio skundžiasi, kad stalčiai sunkiai ir triukšmingai juda arba užstringa. Jeigu išsvajotiems virtuvės baldams trūksta pinigų, galima parinkti pigesnį stalviršį arba dureles. Vėliau jas nesunkiai bus galima pakeisti kitais.
Kitos problemos…
Kitas galvosūkis, ką daryti su baltu prie baldų spalvos nesiderinančiu šaldytuvu, kurio nesinori keisti. Jei virtuvėje keletas baltų buitinės technikos daiktų, pavyzdžiui, viryklė, šaldytuvas, mikrobangų krosnelė – puiku. Juos galima lengvai komponuoti parenkant baltus arba šviesius baldų akcentus. Jei tik vienas baltas daiktas, patariame rinktis tokius baldus, kuriuose yra baltos spalvos. Tokiu atveju reikėtų apsispręsti, ar laikui bėgant bus perkamas integruojamas šaldytuvas, ar virtuvėje atsiras daugiau baltos neintegruotos buitinės technikos.
Nusprendusiems vėliau pirkti integruojamą techniką baldus galima suprojektuoti taip, kad jie atliktų kitas funkcijas, pavyzdžiui, toje vietoje, kur stovės indaplovė, galima įrengti spintelę rečiau naudojamiems virtuvės rakandams laikyti.