Kriterijai vaikų kambario įrengimui

vaiku kambario interjerasMažojo šeimos nario atėjimas į šį pasaulį atneša daug džiaugsmo ir laimės, tačiau tuo pačiu ir nedidelę sumaištį. Savo jaukiuose namuose reikia numatyti vietą ir įkurdinti vaikutį – kad jis jaustųsi gerai, jaukiai ir savoje vietoje. Svarbu tinkamai įrengti vaiko kambarį, o kaip tai padaryti? Pasidalinsime keliais patarimais ir kriterijais į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant vaiko kambario interjerą.

Saugumas

Vaikai yra tyrinėtojai, jie lipa, laksto, gaudo, traukia, mėto. Daro viską, apie ką suaugęs žmogus ne visada ir pagalvotų, jog tai įmanoma. Todėl kuriant vaiko kambario interjero pats svarbiausias dalykas yra saugumas. Kambaryje neturėtų būti aštrių kampų, į kuriuos vaikas galėtų atsitrenkti ir užsigauti. Baldai turėtų būti stabilūs ir geriausia pritvirtinti. Svarbu, jog vaikas pradėjęs ropštis aukštyn nesujudintų kažko, kas ant jo gali užvirsti.

Labai didelį dėmesį reikėtų skirti laiptinėj, bendro naudojimo patalpoms, kadangi vaikas nebus apribotas tik jo paties kambariu, todėl svarbu kritiškai įvertinti viso buto ar namo interjerą ir numatyti bei eliminuoti problemines vietas. Pavyzdžiui, kiekvienas interjero dizaineris projektuodamas erdves vaikams, atkreips dėmesį į laiptus. Tam kad vaikas savarankiškai nelaipiotų laiptais, galima pasirūpinti specialiais atitvarais laiptų apačioje ir viršuje.

Spalvos

Interjero dizainerė Ernesta Rekštienė teigia, kad spalvos vaikų kambaryje yra itin svarbios. Vaiko kambarys yra džiaugsmo ir nerūpestingo klegesio kupina vieta, tad ir kambario spalvos turėtų būti drąsios, linksmos, nuotaikingos, ta, kad vaikas jaustųsi žaismingai ir smagiai.Tai pasakytina tiek apie pačio kambario sienų, grindų spalvas, tiek apie baldus bei aksesuarus.

Renkantis medžiaga kambario įrengimui, reikėtų žvalgytis patvarių, tokių, kurias galima valyti, plauti, o esant poreikiui ir nesunkiai atnaujinti.

Dydis

Kurdami vaikų kambario interjerą turėkite omenyje, jog vaikų ūgis yra nedidelis, jie patys nedidukai ir dideli suaugusiųjų baldai jiems gali būti neįveikiami. Šaunu atsisėsti fotelyje, tačiau ką daryti, jei ant jo gali atsidurti, tik kai mama užkelia? Sunku suvokti daiktų paskirtį ir malonumą jais naudotis, kai jie milžiniški ir nepritaikyti vaiko ūgiui. Todėl vertėtų kambarį įrengti su vaikiškais baldais, pavyzdžiui, įrengti poilsio kampelį su vaikiško dydžio sofa, foteliuku ir kavos staleliu