Skoningos svetainės įrengimo patarimai

Iš visų kambarių namuose, svetainės įrengimas tikriausiai yra vienas sudėtingiausių, o jo metu galima pridaryti daugiausiai klaidų, lyginant su kitų kambarių įrenginėjimu. Nuo svetainės interjero dažniausiai priklauso ir likusių namų „tonas“ bei įvaizdis. Kadangi svetainėje paprastai praleidžiama daugiausiai laiko, reikia užtikrinti, kad ta aplinka būtų tinkama laiko leidimui, nevarginanti, jauki ir primenanti namus. Tad tam, kad tokius tikslus pavyktų įgyvendinti, paruošėme jums straipsnį apie skoningą svetainės įrengimą ir patarimus apie tai.

Pirmasis patarimas – pasirūpinkite geru apšvietimu, tai yra pradinis atspirties taškas

Viskas turi prasidėti nuo apšvietimo. Jis padeda paslėpti patalpos trūkumus, išryškinti privalumus bei jaustis komfortiškiau, iškilmingiau, jaukiau ar net labiau įsitempus, jeigu yra toks poreikis. Būtina suderinti natūralaus apšvietimo ir šviestuvų darną, kad nebūtų taip, jog šviesos yra itin silpnos, o langai dideli, tad dieną čia būna labai šviesu, o tamsiu paros metu – blausu. Taip pat venkite ir priešingų kontrastų. Stenkitės rasti tokį optimalų švietimo variantą, kad dieną ir naktį kambaryje galėtų būti vienodai šviesu.

Išnaudokite patalpos erdvę sofai arba minkštam kampui

Svetainės įrengimas

Blogai, kada svetainė atrodo tuščia ir nyki. Blogai ir tada, kai svetainė perpildyta baldais ir niekučiais bei sunku joje naviguoti ar kažką rasti. Turi būti balansas, o balansą pasiekti nebus sunku. Pradėkite nuo centrinio elemento arba pagrindinio baldo – sofos, kuri gali būti ir minkštas kampas. Stilius, kiekvieno individualus reikalas, bet dydis turėtų būti pakankamas name gyvenantiems asmenims (arba asmeniui) + 2. Tai yra, jeigu gyvenate vienas, sofos turėtų pakakti trims asmenims, jeigu dviese – keturiems ir taip toliau. Visgi dažniausiai sofos būna keturvietės ir jos tinka daugmaž visur. Na, nebent jūsų namo svetainė milžiniška arba svetainė vieno kambario bute yra be galo kukli.

Išsirinkite gražias sekcijas bei lentynas

Jeigu sofa yra pagrindinis svetainės baldas ir nuo jos dydžio priklauso laisvos erdvės likutis, tai sekcijos bei lentynos yra pagrindinis antraplanis aktorius, nuo kurio priklauso svetainės praktiškumas bei atmosfera. Į sekcijas galima sudėti indus, pasidaryti barą, ten pastatyti brangias nuotraukas ar šiaip gražius daiktus, knygas, lauktuves iš kelionių ir visa kita. Gražią sekciją rasti nesunku, svarbu, kad ji turėtų nors vieną akcentą, derantį su grindų arba sienų spalvomis. Pasižiūrėkite čia – https://www.varle.lt/svetaines-sekcijos/, kažkas tikrai turėtų kristi į akį.

Čia gali būti ir du staliukai

Daug kas svetainę vis dar įsivaizduoja kaip kambarį, kuriame yra arba vienas didelis, valgomasis stalas (dažniausiai senesniuose namuose) arba mažas kavos, dekoratyvinis staliukas. O kas, jeigu čia būtų abu? Toks variantas tikrai įmanomas, svarbu, kad stalai tarpusavyje derėtų ir dalintųsi bent viena spalva su sienomis ar grindimis.

Augalai – šūvis (ne) pro šalį

Fikusas, kaktusas, pinigų medis ar bet koks kitas augalas svetainę gali gerokai pagyvinti ir ją paversti jaukesne. Ypač miesto aplinkoje, kokiame nors modernios statybos bute viskas atrodo nauja, sterilu, neužgyventa. Dėl to viskas turi šiokį tokį šaltumą, kurį augalai čia pat panaikina. Net ir visiškai naujame interjere augalai gali atrodyti puikiai, svarbu, kad nesiremtų į lubas ir per daug nesikerotų į šonus, nes taip tik atims erdvę iš svetainės.

Palangės – arba apkrautos skoningai, arba ant jų tebūnie išvis nieko

Ant palangių nelaikykite nieko, jeigu neturite nieko gražaus, ką būtų galima ten padėti. Tikrai nereikia palangių apkrauti tuo, kas netelpa į stalčius ar sekcijas, mat erdvė iš karto atrodo mažiau laisva.