Kaip prižiūrėti medines terasines lentas

Nesvarbu, kokią medieną rinksitės savo medinei terasai, anksčiau ar vėliau ateis laikas, kai teks ją atnaujinti. Tvirtos maumedžio terasos lentos ilgainiui praranda savo natūralią spalvą, o nuo pušies ar eglės lentų nusitrina jas apsaugantis impregnuojančios medžiagos ar lako sluoksnis. Kaip gražią medinę terasą išsaugoti kuo ilgiau?

Terasos priežiūraKo neverta daryti norint pagražinti terasą?

Siekiant tinkamai atnaujinti terasos lentas po šaltojo sezono ir paruošti jas vasarai, nereikia skubėti. Venkite naudoti pirmąsias po ranka pasitaikiusias priemones, kurios leistų pasiekti trumpalaikį rezultatą, tačiau ilgainiui medieną tik sugadintų. Pavyzdžiui, negalima šviesinti terasinių lentų buitiniu balikliu, kurio sudėtyje yra chloro. Chloras suteiks terasinėms lentoms šviesesnį atspalvį, tačiau jis ne tik bus nenatūralus, bet ir laikysis itin trumpai.

Nepersistenkite puošdami terasą gėlėmis. Augalai sudaro palankias sąlygas veistis tokiems terasos lentų kenkėjams, kaip grybelis, kerpės ar puvėsis. Be to, krintantys augalų lapai ar nuo jų nubėgęs vanduo palieka dėmes.

 Kokios priemonės padeda tinkamai atnaujinti terasines lentas?

Prieš atnaujinant medinę terasą specialiomis priemonėmis, pirmiausia reikia ją gerai išvalyti. Įvairias dideles šiukšles reikia surinkti, mažus šapelius ir lapus – nušluoti, dulkes ir purvą – nuplauti. Po išplovimo jau sausas, iki dviejų parų džiūvusias lentas reiktų nuvalyti specialiai medinėms lentoms pritaikytomis priemonėmis. Taip paruošus terasą galima ją apdoroti laku, dažais, impregnuojančiomis priemonėmis.

Terasines lentas reiktų plauti minkštu audiniu, geriausia – kempine. Šiurkštaus paviršiaus šepečiai gali pažeisti medieną, todėl ji lengviau kaups drėgmę ir pus. Specialiai terasoms plauti skirtų priemonių nebūtina idealiai nuplauti, netgi atvirkščiai – reiktų leisti daliai tokio ploviklio įsigerti į lentų paviršių, o perteklių nuplauti tik po penkių ar dešimties minučių.

Medieną specialiomis apsauginėmis priemonėmis rekomenduojama dengti atvėsus orui – anksti ryte arba vėlai vakare – kad jos išdžiūtų natūraliai, o ne kaitrioje saulėje.

 Dėmių iš medinių lentų šalinimas

Terasoje dažnai mėgaujamasi maistu, tad nenuostabu, kad kartais ant terasinių lentų pritykšta pomidorų padažo, majonezo ar kitos riebios konsistencijos. Tokias dėmes geriausia šalinti paprasčiausiu indų plovikliu, po valymo pašalinant jo likiučius. Tiesa, patariama ploviklį naudoti pavėsyje, o ne saulei kepinant visu pajėgumu.

Jeigu terasoje deginamos žvakės palieka vaško pėdsakus, juos nuo terasos lengvai pašalinsite vadinamuoju „vaitspiritu“. Žinoma, pirmiausiai nugramdykite paviršinį vaško sluoksnį, o spiritu sumirkytu skudurėliu pašalinkite tik jo likučius.

Jei ant terasinių lentų pateko sakų, juos padės nuvalyti terpentinas. Dėmės, kurias paliko nukritę lapai ar samanos, gali būti pašalinamos atskiestu buitiniu balikliu, kurio sudėtyje nėra chloro.