Stogo dangos pasirinkimas: ką reikia žinoti prieš perkant?

stogo-danga-lygi

Lietuvoje gausu internetinių parduotuvių siūlančių įsigyti įvairaus pobūdžio stogo dangą skirtingos aplinkos pastatams. Kadangi, tai yra svarbus patalpos elementas, yra būtina žinoti kokią reikėtų įsigyti.

Šiame straipsnyje aptarsime tris svarbiausius faktorius kuriuos statybų ekspertai įvardija kaip būtinus investuojant į dangą: aplinką kurioje pastatas yra, neteisingus mitus bei dangų ekonomiškumą.

Dengiamo pastato aplinka

Priklausomai nuo to kokioje aplinkoje pastatas yra įsikūręs ir atsižvelgiant į tai ar jį dažnai veiks jos faktoriai, reikia įsigyti norimą stogo dangą. Nemažai statybos ekspertų įvardija augmeniją kaip svarbų elementą galintį daryti įtakos stogo ilgalaikei būklei.

Jeigu dengiamas namas yra įkurtas miškingoje vietoje, tikėtina, jog jo stogą dažnai dengs samanos, medžių lapai bei spygliai. Tai reiškia, jog tokios šiukšlės gali ne tik sugadinti estetinį stogo vaizdą, tačiau ir prarasti savo praktiškumą bei kokybę dėl stogo medžiagų sąveikos su aplinka.

Tokiu atveju, rekomenduojama rinktis lygaus paviršiaus plieninę stogo dangą.

Plienas – puikus sprendimas norint turėti nebrangų, lengvai montuojamą ir tvarkingą stogą, kadangi, dėl lygaus jo paviršiaus ir ilgaamžio atsparumo aplinkai, nemažas kaštų kiekis bus sutaupytas.

Mitai ir pirkėjų tradicijos

Kitas ne ką mažiau svarbus faktorius į kurį reikia atsižvelgti  – norimo padengti stogo konstrukcija. Statybų ekspertai šiomis dienomis yra vis dažniau linkę rekomenduoti savo klientams įsigyti plieninės dangos variantus, kadangi tai ne tik itin praktiškas, lengvai prie aplinkos pritaikomas, bet ir moderniai atrodantis stogas.

Deja,  nemažai dalis gyventojų Lietuvoje, ypač tie, kurie mažai išmano statybų sritį, yra linkę prie labiau mūsų šaliai būdingo – šiferinio stogo varianto. Tokį klientų pasirinkimą, kaip teigia statybos įmonių atstovai, – įpročiai ir neteisingi mitai.

Žmonės, atnaujindami savo stogą ar jį perdengdami nenori keisti namo paviršiaus bei vaizdo prie kurio jie yra pripratę ir pasitiki jau prieš tai buvusios dangos variantu, kadangi jie jau žino, kad jis veiks ir tiks.

Taip pat ekspertai teigia, jog vyrauja nemažai neteisingų įsitikinimų apie naujesnes dangas.

Pagrindinės iš jų – esą plieninė danga labai laidi triukšmui esant lietui ar dideliam vėjui. Tokie aplinkos faktoriai gali būti laisvai izoliuoti tinkamai apšiltinus stogą. Kitas faktorius – didelis tokios dangos svoris ir baimė, jog stogas paprasčiausiai įlūš. Tai – taip pat neteisingas įsitikinimas, kadangi tokios plokštės kaip tik pasižymi lengvomis savo formomis.

Dangos ekonomiškumas

Galiausiai, be jokios abejonės, yra ekonomiškumo faktorius renkantis dangą. Ekspertų įsitikinimu, pagrindiniai dalykai kurie turėtų nulemti galutinę dangos kainą yra konstrukcijos sudėtingumas, pasirinktos medžiagos bei gamintojo suteikiama garantija.

Esant paprastos formos stogams ar dengiant tik nedidelę pastato dalį pvz. kaminą, ar tik tam tikrą stogo dalį, kaina bus mažesnė, kadangi galima bus lengviau apskaičiuoti kokį dangos kiekį reikės įsigyti ir taip sutaupyti. Jeigu dengiamo stogo forma, kiek sudėtingesnė, gali būti, jog reikės atlikti nemažai plokščių pjaustymo darbų ir taip išsvaistyti gerą medžiagą, todėl nerekomenduojama rinktis itin brangios dangos tokiu atveju.

Kitas svarbus dalykas, yra gamintojo suteikiama garantija. Nemažai jų siūlo itin ilgas nuo 10 iki 40 ar net 80 metų garantijas, tačiau į tokius pasiūlymus reikėtų reaguoti kritiškiau ir atsargiau. Vien ilgalaikė garantija ne gali garantuoti produkto kokybės.

Apibendrinant

Pabaigai galima teigti, jog norint turėti iš tiesų kokybišką dangos produktą yra būtina atsižvelgti ne tik į ekonomiškumo, tačiau ir į aplinkos faktorius bei gauti tinkamą konsultaciją stogo klausimais.