Klasikinis interjero stilius

Interjero dizainų pasirinkimas yra begalinis ir kiekvienas žmogus gali rinktis sau labiausiai tinkantį. Klasikinis interjero stilius yra išskirtinis tuom, kad turi tolygią spalvų ir pasirinktų baldų harmoniją.

klasikinis-interjero-stilius-1

Šiame straipsnyje pažvegsime į svarbiausius šio pokrypio stilistinius bruožus: spalvas, baldų bei papildomus interjero elementus kurie gali jūsų atmosferai suteikti itin daug.

Spalva

klasikinis-interjero-stilius-2

Spalvų paletė šio stiliaus kambariuose dažniausia turi lengvą ir mažą kontrastą sudarantį vaizdą. Dažniausiai žmonių pasirenkamos spalvos yra šviesios, linkusios į rausvumą bei rudumą. Tai padeda sukurti šiltą ir jaukią atmosferą namuose .

Tačiau, tam tikri elementai vistiek yra akivaizdžiai ryškesni nei kiti ir tarsi sukuria žmogaus dėmesio labiausiai reikalaujančius elementus.

Šiuo aspektu gali būti ryškinamas stalas esantis viduryje bei furnitūra stovinti prie sienos, tai trauks akį, ypač kai sienos bus paliktos lengvos ir atmosferinės.

Baldai

klasikinis-interjero-stilius-3

Renkantis baldus reiktų atsižvelgti į formų lengvų bei siaurumą, kadangi klasikiniame stiliuje atsispindi renesansui būdingas formų paprastumas bei klasicizmui būdinga prabanga. Klystate, jei manote, jog šių dviejų sferų sukombinuoti neįmanoma. Reikėtų atsižvelgti į prieš tai straipsnyje minėtą harmonijos ir dėmesio centro svarbą, nes net ir paprastas bei nebrangus baldas gali atrodyti išskirtinis bei akiai malonus objektas.

Siauri rėmai su nedideliais stiklais, tolygiai nudažyti fotelių rėmai ar lovos paviršius sukurs pastovumo jausmą. Svarbiausias jūsų tikslas siekiant pilnai išnaudoti šio stiliaus dizainą yra laikytis vientisumo ir paversti savo baldus harmoningo vaizdinio dalimi.

Papildomi elementai ir suderinamumas

klasikinis-interjero-stilius-4

Čia jūs galite turėti visišką pasirinkimo laisvę, žinoma, nereiktų pamiršti klasikos motyvų. Interjero dizainerių siūlomos idėjos yra tikrai įvairios: viduramžiški riterių šarvai pakabinami šalia židinio, puodelių bei lėkščių rinkiniai lentynose ar švelniai paauksuoti indai pastatyti nuošalesnėje, tačiau gerai matomoje vietoje.

Klasikinio stiliaus kambaryje, kaip minėjome prieš tai, yra matomi tam tikro istorinio laikotarpio: klasicizmo arba renesanso atmainos. Šių stilių elementai tokie kaip siaurumas, harmonija bei prabanga gali būti lengvai suderinta ir su moderniu interjero stiliumi, palikdami pastarojo paprastumą ir ryškią harmoniją, tačiau naudojant tradicinius motyvus.

Pabaigai galima pasakyti, jog klasikinis stilius yra jaukus ir harmoningas, puikiai tinkantis tiems žmonėms kurie nori tiek ramybės, tiek tvarkos savuose namuose.