Odinių baldų priežiūra

odinių baldų priežiūra

Daugelis žino, jog odiniai baldai namuose suteikia išties nemažai prabangos. Jie puikiai atrodo bet kokiame interjere. Stiliaus pasirinkimas taip pat labai didelis. Neretai žmonės prisibijo odos dėl tam tikros temperatūros. Lyg ir baisu, kad žiemą bus nejauku ir šalta ant jų sėdėti ar gulėti, tačiau tai tik smulkmena, kuria yra paprasta išspręsti užtiesus pledą ant pasidėjus pagalvių.

Šiame straipsnyje pakalbėsime ne apie tokių baldų patogumą, o apie priežiūrą. Jeigu svarstote pirkti naują ar naudotą odinį baldą, tačiau jus stabdo tokie klausimai, kaip reikės jį prižiūrėti, valyti, nesugadinti, skaitykite šį straipsnį toliau ir sužinosite atsakymus į šiuos klausimus.

Taigi, kokie žingsniai jūsų laukia įsigijus odinius baldus, kad jie kuo ilgiau atrodytų, kaip nauji ir kaip paprastai juos prižiūrėti.

Baldo laikymo vieta

Labai dažnai odiniai baldai skilinėja, žinoma, ypač tose vietose, kuriose yra sėdima, tačiau tai priklauso ne tik nuo nudėvėjimo. Odai labai kenkia temperatūrų pokyčiai. Pavyzdžiui: odiniai baldai neturėtų stovėti po kondicionieriumi, prie radiatorių ar visiškai ant saulės spindulių. Tokiai veiksniai labai kenkia natūraliai odai ir ji gali pradėti labai greitai skilinėti.

Geriausia baldus būtų statyti ten, kur nėra temperatūrų pokyčių, pavyzdžiui, kambario viduryje, priklausomai nuo jūsų patalpų išplanavimo. Dėl šios priežastie labai gerai apgalvokite ar turėsite, kur pasistatyti odinį baldą.

Gyvūnai

Niekam ne paslaptis, jog augintiniai tikrai nesupranta, kur lipti galima kur negalima, na nebent jis labai gerai išauklėtas, tačiau, jų prigimtis, ypač kačių yra išties nedėkinga baldams. Visi žinome, kad kačių nagučiai yra labai aštrūs. Dėl šios priežasties reikėtų saugoti odinius baldus, tam, kad katinai nelaipiotų, o tuo labiau nesigaląstų nagų į jūsų baldus. Jeigu turite katiną, galbūt būtų geriausia įsigyti draskyklę ir pratinti guvūnėlių žaisti būtent su ja.

Šunis tikriausiai yra paprasčiau išmokinti nelipti ant baldų. Pasistengę galite labai paprastai tai padaryti ir taip išlaikysite baldus sveikus ir gražius ilgesnį laiką.

Odinių baldų drėkinimas

Tikriausiai skamba kiek keistai, bet tai vienas iš svarbiausių odos priežiūros etapų. Specialūs produktai odos priežiūrai, kad oda ne taip greitai susidėvėtų yra būtina. Kuo daugiau drėkinsite odinius baldus, tuo ilgiau jie palaikys gerą stovį.

Jeigu nusipirkote tokią priemonę, būtinai, pirmiausiai, pabandykite ją ant nedidelio baldo plotelio, kur nėra labai geras matomas, tam, kad patikrinti, ar priemonė yra tinkama. Po truputėlį, įtrinkite produktą tose vietose kur norite panaikinti nusitrynimus ir odos sukietėjimus. Pirmiausia įtrinkite tik nedidelį plotą ir stebėkite ar gaunate norimą rezultatą. 

Jei jūsų oda yra tam tikros spalvos, turėkite omenyje, jog minkštinamieji produktai dažniausiai patamsins jūsų baldus, todėl klokite jį labai atsargiai.

Profesionalioji pagalba

Jei nesate prieš tai restauravę ar taisę baldus, geriau nerizikuokite bandydami sutaisyti įdrėskimus ar plyšimus. Odos valymas valikliu yra vienas darbas kurį gali pasidaryti bet kas, tačiau baldų remontas turėtų būti paliktas savo darbą išmanančiam profesionalui.

Tai ypač galioja itin dideliems baldų pažeidimams, kuriuos gali sutvarkyti tik patyręs specialistas. Jie padės sutaisyti pažeidimus, atstatyti spalvą ir tekstūrą naudojant odos kaitinimo techniką.

Bastiuvys gali jums padėti sutaisyti

Galbūt nuskambės kiek keistai, tačiau nuvykite pas batsiuvį ir pasikonsultuokite dėl galimo baldo remonto pas jį. Taip, juk batsiuviai nuolatos dirba su oda tvarkydami batus, todėl tikrai išmanys kaip reikia dirbti su tam tikros rūšies oda.

Kitas dalykas – galite kreiptis į specializuotus baldų remontininkus kurie imasi taisyti senesnius odinius baldus. Tokiu būdu būsite 100 procentų garantuoti, jog jūsų baldams bus atliktas tinkamas remontas.

Pabaigai

Aptarėme 5 pagrindinius būdus kaip tinkamai prižiūrėti savo odinius baldus norint, jog jie tarnautų kuo ilgesnį laiką ir neprarastų savo žavesio. 

Apart reguliaraus valymo, odinius baldus reikėtų įkurti toje namo vietoje kur nėra didelių temperatūrų pokyčių, nuolatos ją drėkinti ir žinoma, saugoti odą nuo gyvūnų, jeigu tokių turite.