Aštuonios valandos miegant lovoje, tačiau ryte keliesi su tokiu jausmu, tarsi visai nebūtum miegojęs, sopa visus raumenis, o kaulai kaip sulaužyti? Daugelis žmonių skundžiasi blogu miegu ir prasta savijauta ryte, tačiau nereiškia, jog tai yra natūralu ir reikia kentėti. Priešingai, privalai ieškoti blogo miego priežasčių ir jas pašalinti. Blogas miegas yra blogos nuotaikos šaltinis, priežastis, kodėl tavo darbingumas yra sumažėjęs (štai priežastis, kodėl vis pritrūksta motyvacijos užsidirbti premiją), kenčia ir santykiai su artimais žmonėms. To tikriausiai pakanka, jog rimtai susirūpintum savo miego kokybe.
Antčiužiniai ir čiužiniai pigiau >>
Geras miegas priklauso nuo čiužinio
Moksliniais tyrimais ne kartą buvo įrodyta, jog nepatogus čiužinys neleidžia raumenims atsipalaiduoti, dėl to kraujotaka nėra pilnavertė ir miegas nėra kokybiškas, nesvarbu kiek valandų būtų miegama. Todėl reikia sau atsakyti į klausimą, ar čiužinys nėra susidėvėjęs, išgulėtas. Dėl ilgo čiužinio naudojimo ties klubais atsiradusios išgulėtos „duobės“ lemia nugaros skausmus. Dėl to rytais atsikeliama tarsi „sulūžus“.
Mažiausiai čiužinys išsiguli tuomet, kai reguliariai yra vartomas, keičiama jo pozicija lovoje. Tuomet nėra vienos ar kelių smarkiai išgulėtų vietų čiužinyje, jis dėvisi tolygiau. Visgi, specialistai rekomenduoja čiužinį keisti kas 5-7 metus.
Jei manote, kad čiužinys neišgulėtas ir vis delsiate jį keisti, tuomet turėtumėte prisiminti ką esate girdėję apie patalynės erkutes. Jos labiausiai kaupiasi būtent čiužinyje ir jas gana sunku išnaikinti, nebent cheminėmis priemonėmis. Įprastą patalynę nuo erkučių padeda apsaugoti „saulės vonios“ (patalynę reikia palikti saulėje, jos žūsta nuo UV spindulių) bei plovimas. Tuo tarpu čiužiniui šios priemonės neveikia. Patalynės erkutės sukelia alergiją, gali atsirasti ir odos bėrimai. O argi patogu miegoti, jei nuolat kasaisi erkučių sukandžiotas kūno vietas?
Ką žinoti renkantis čiužinį?
Jei kankina nugaros skausmai, yra stuburo problemų, tuomet vertėtų pagalvoti apie ortopedinį čiužinį. Ortopediniai čiužiniai sukurti taip, kad pamirštumėte šiuos skausmus, jie neišsigula, puikiai prisitaiko prie kūno linkių ir dėl to leidžia atsipalaiduoti raumenims, atsipalaiduoja sąnariai ir sausgyslės, suaktyvėja medžiagų apykaita ir kraujotaka. Tai yra būtini veiksniai kokybiškam miegui.
Jei problemų su stuburu nėra, tuomet puikiausiai užtenka naujo paprasto čiužinio. Vienas iš svarbiausių čiužinio parametrų užtikrinančių patogų ir kokybišką miegą yra čiužinio aukštis. Bendra taisyklė – kuo aukštesnis, tuo geresnis. Mažiausias čiužinio aukštis turėti būti bent 17-18 cm. Tačiau realiai čiužinio aukštis dar priklauso nuo miegančiojo svorio. Kuo svoris didesnis – tuo storesnio čiužinio reikia. Optimalus aukštis 19 cm.
Kitas svarbus aspektas – čiužinio kietumas. Šioje vietoje optimalaus sprendimo ieškoti reikia atsižvelgiant į pasirenkamos gamintojų čiužinių kietumo klases, o pasirinkti reikėtų pagal miegančiojo svorį. Logika čia paprasta, pvz. tą patį čiužinį vaikas įspaus visai nedaug, vidutinio svorio žmogus įsispaus iki pusės čiužinio, tuo tarpu sunkesnis žmogus pasieks čiužinio dugną – toks susmigimas tolygu miegui ant lentos – jokios naudos iš čiužinio. Tad kuo didesnis svoris, tuo kietesnio čiužinio reikia, jog miegant nebūtų „susmengama“ iki dugno.
Beje, renkantis čiužinį, nepamirškite ir pagalvių. Kokybiška pagalvė taip pat daro įtaką geram miegui. Parduodamos pagalvės internetu tikrai neplonina piniginės, o užtikrina gerą nuotaiką visai dienai. O juk tai svarbiausia.