Patarimai, kaip išsirinkti lovą

kaip issirinkti lovaTrečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami, ir nuo to, kiek mums patogu tomis valandomis, priklauso mūsų savijauta ir nuotaika nemiegant. Štai kodėl vienintelis baldas, kuriam jokiais būdais nereikėtų taupyti – tai mūsų lova.
Idealus variantas, žinoma, yra plati stacionari lova su geru čiužiniu, tačiau, deja, kuklūs mūsų butų gabaritai ne visada leidžia ją patalpinti. Todėl tenka tenkintis įvairiomis sofomis lovomis, kurias galima ištiesti, priklausomai nuo situacijos. Šiandien pakalbėsime apie tai, kaip pasirinkti lovą, koks sofos mechanizmas patogesnis ir ką pataria feng šui dėl renkantis lovą ir jos vietą.

Stacionari lova

Rinkdamiesi stacionarią lovą, pirmiausia įsitikinkite, kad jos dydis tinka jūsų kambariui.

Sofos lovos

Pirkdami sofą lovą, dažnai kreipiame dėmesį į dizainą, spalvą ir kainą, nors vienas svarbiausių kriterijų turėtų būti transformacijos mechanizmas. Galite nusipirkti sofą ir tik namie pastebėti, kad ją ištiesti sunku, o miegoti nepatogu. Sunku tiksliai pasakyti, kuris mechanizmas prastesnis, o kuris geresnis. Iš tikro viskas priklauso nuo gaminio kokybės ir jūsų skonio. Tačiau daugiau teigiamų atsiliepimų galima išgirsti apie mechanizmus „euroknyga“ ir „akordeonas“. Miegamoji vieta tokiose sofose paprastai lygi, sofa lengvai išsiskleidžia. Rinkdamiesi sofą lovą, būtinai pabandykite ją išskleisti ir sudėti pačiame baldų salone. Nesidrovėkite paklausti pardavėjo, ar negalėtumėte prigulti ir „pajusti“ miegamąjį paviršių, kad suprastumėte, ar jums bus patogu ilsėtis. Suskleiskite sofą ir atsisėskite ant jos: ar patogu nugarai, ar tenkina aukštis?

Įvertinkite gabaritus

Kai ateiname į erdvią baldų salono salę su gausybe minkštų baldų, sunku įvertinti tikruosius patikusių modelių dydžius. Jie vizualiai atrodo mažesni nei kambaryje. Todėl prieš pirkdami išmatuokite gaminio gabaritus. Jei sofą planuojate pastatyti nugarėle į sieną, o prekybos salėje ji yra centre, įsivaizduokite, kaip ji atrodys jūsų kambaryje. Nusipirkus neretai paaiškėja, kad sofos nugarėlė per daug nutolusi nuo sienos – tai ne trūkumas, tiesiog ne visada gražiai atrodo. Svarbu: nepirkite sofos ar lovos internetu arba pagal katalogą, pirmiau nepamatę modelio „gyvai.“

Lovos pasirinkimas ir vietos jai suradimas pagal feng šui

Pagal feng šui, pirmenybę reikėtų teikti toms lovoms, kurios atrodo paprasčiausios formos, lygios, be aštrių kampų. Ypatingos reikšmės turi lovos nugarėlės forma: pusiau apvali ar apvali, stačiakampė, su aštriais kampais ar užapvalinta banguojanti. Lovą su pusiau apvalia ar apvalia nugarėle, simbolizuojančia metalo stichiją, rinkitės tuo atveju, jei esate verslininkai ar vadovai. Dirbantiems fizinį darbą patariama rinktis lovą su medine stačiakampe nugarėle. Ji įkūnija medžio ir žemės stichiją. Užapvalintos banguojančios formos tiks kūrybinių profesijų atstovams: menininkams, rašytojams, žurnalistams, muzikantams, šokėjams ir pan. Ji atitinka vandens stichiją. Atsargiau su trikampio forma, primenančia aštrius liepsnos liežuvius ir simbolizuojančią ugnies stichiją. Ji tinka tik tiems, kurie įpratę mažai miegoti ir anksti keliasi. Jei miegate ilgai, toks variantas ne jums. Viengulę lovą pastatykite galvūgaliu į sieną arba išilgai jos, o dvigulę – taip, kad iš abiejų šonų būtų galima laisvai prieiti. Gerai, jei prabudę matysite visą kambarį ir duris. Tačiau tuo pat metu lova turi stovėti taip, kad atėjusysis ne iš karto ją pastebėtų, tai yra, ne šalia ir ne priešais duris.