Vaikų kambario interjeras

vaiku-kambarysVaikas yra dar tik besiformuojanti asmenybė, todėl jį reikia „lipdyti“. Kadangi jis dar tik mokosi stebėdamas kitus ir gaudamas apdovanojimus arba bausmes už savo elgesį, vaikų kambario interjeras taip pat yra reikšmingas. Todėl, norint puoselėti vaiką ir padaryti jį kuo geresniu, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Linksma kambario atmosfera

Vaikų kambarys turi būti ne tik jaukus, bet ir pritaikytas įvairioms veikloms: pramogoms, mokymuisi ir poilsiui. Vaiko kambarys turi būti linksmas, todėl būtina jį pripildyti žaislais ir lėlėmis, taip pat pastatyti unikalių stalinių lempų su vaikiškais elementais (futbolu, lėktuvėliu, drugeliais ir pan.), sukurti jaukią atmosferą nudažant sienas šviesiomis spalvomis – mergaitėms rožine ar geltona, berniukams – žalia ir mėlyna.

Mokykliniai baldai →

Taip pat derėtų kambario neapkrauti daiktais, nes iki septynių metų vaikas daugiausiai žaidžia savo kambaryje, todėl derėtų kambaryje pastatyti tik reikalingiausius daiktus – lovą, stalą, kėdę bei lentyną. Vaiko kambariui pagyvinti patariama dekoruoti sienas – priklijuoti piešinių ar šviečiančių žvaigždžių, taip kambarys atrodys žavesnis ir įdomesnis. Nors šie patarimai išlieka nekintami, egzistuoja mados, kaip įrengti kuo įdomesnį kambarį.

Modernūs ir praktiški baldai

Vaikai kitaip mato pasaulį nei suaugusieji, todėl geriausia klausyti jų patarimų. Reikėtų kambario interjerą suderinti su vaiko idėjomis ir hobiais. Be jau minėtų interjero detalių, būtina įrengti praktišką, patogų, su saugiais baldais kambarį, jame turėtų būtų geras apšvietimas ir ventiliacija. Nors šiemet populiarios šviesios spalvos – turkio, mėlyna, oranžinė, žalsva ir kiti pasteliniai atspalviai, tačiau pastaraisiais metais madingos ir tamsios spalvos – juoda, ruda bei tamsiai mėlyna.

Patariama rinktis modernius baldus, ypač tinka daugiafunkciniai, pvz. dviaukštė lova su stalčiais žaislams, rūbams, patalynei. Švarą padės išlaikyti spintos su pravertais stalčiais daiktams sumesti, bei plastikinės žaislų dėžės. Jei į vaikų kambarį padėsite plastikines žaislų dėžes, vaikams bus lengviau surasti ieškomą žaislą ir bus išvengta nepageidaujamos netvarkos, reikėtų įrengti kambaryje skiriančią lentyną, per kurią būtų galima stebėti žaidžiančius vaikus, taip pat pakabinti lentynų žaislams ar dekoracijoms sudėti, lavinti vaiko organizuotumą galima įrengiant stalčius ir į juos sudedant rytojaus drabužėlius.

Tai palengvins motinų rutiną rytais, o vaikai taps  savarankiškesni, nes be suaugusiųjų pagalbos susiras drabužius, jiems patiems nereikės rinktis, ką rengtis ir galės apsirengti netrukdydami suaugusiųjų. Be jau minėtų šviečiančių sienos dekoracijų sienas patariama dekoruoti ir plakatais, nuotraukomis, paveikslais, foto tapetais. Taigi, reikia gerokai pasistengti norint padaryti ir gražų ir patinkantį kambarį.

Tiems, kuriems patinka originalumas

Ieškantiems originalumo siūloma panaudoti linksmus su mokslu ar pasakomis susijusius elementus – atomo sandarą vaizduojanti lempa ar išpildyti vaiko svajonė tapti astronautu. Mergaitiškus kambarius galima papildyti jaunatviškos vaikystės simboliais – papuošti drugeliais ir pasakų elementais.

Mergaitišką kambarį dar romantiškesniu padaro televizorius įrėmintas į pasakų veidrodžio imitaciją. Ypač fantazuojantiems vaikams tiktų kambarys imituojantis oro baliono skrydį, o nuotykių ieškotojams patiks mašinos ir žemėlapio imitacijos kambaryje. Jeigu kambarys atitinka vaiko norą, tai skatins kūrybiškumą ir susidomėjimą, ugdys pozityvią asmenybę.

Vis dėto, vaiko kambarys – tai erdvė, kur vaikai praleidžia daugiausiai laiko, geras kambarys turėtų būti kūrybiškumą ir lavinantis vaizduotę. Vaikų kambarys gali skatinti susidomėjimą ir patikti.