Nelengva užduotis – išsirinkti būstui tinkamą kilimą

kaip išsirinkti kilimąKilimas – itin svarbus dekoro elementas,todėl jis turi būti derinamas prie viso interjero.

Tačiau svarbus ne vien spalvos, faktūros ir piešinio pasirinkimas – ne mažiau sudėtingas uždavinys pasirinkti teigiamą dydį. Svarbi taisyklė – interjero dizaineriai rekomenduoja, kad tarp sienų ir kilimo liktų 45-60 cm.

Svetainė

Jei norite patiesti kilimą ant visų grindų, atimkite iš patalpos ploto 40-50 cm ir tai bus kilimo plotas. Kai kambarys itin didelis, jis dalijamas į zonas, kiekvienoje galima patiesti po kilimą arba sujungti du kilimus priglaudžiant vieną prie kito. Jei norite pakloti mažesnį kilimą, jums teks derinti jį prie sofos matmenų. Kilimas neturi būti trumpesnis nei sofa. Sofos kojelės gali būti ant kilimo arba ne, galite rinktis patys.

Valgomasis

Pamatuokite stalą. Kilimas turi būti didesnis nei stalo plotas maždaug 60-75 cm , kad būtų galima laisvai pastatyti kėdes

Miegamasis

Miegamajame kilimas gali būti didelis ir lovos gali būti statomos ant jo. Kilimo plotis turi būti didesnis nei lova po 60 cm iš kiekvienos pusės. Galimas ir kitas variantas – du nedideli kilimėliai iš abiejų lovos pusių.

Vonia

Jeigu turite erdvią vonią, kilimas suteiks jai ypatingo jaukumo. Jis neturėtų būti per didelis, tai greičiau tik akcentas.

Kilimą rinkitės pirmiau nei kitas būsto dekoracijas
Kilimas paprastai perkamas jau kone baigus įrengti ir dekoruoti kambarį, bet reikėtų daryti atvirkščiai ir pirma nuspręsti, kas užklos jūsų grindis. Juk kilimas yra labai svarbi interjero dalis, kuri tarytum suriša atskiras kambario dalis į vieną. Jeigu pirma dekoruosite kambarį, o po to nuspręsite rinktis kilimą, galite sugaišti galybę laiko, kol išrinksite tobulai tinkantį. A.Lewis rekomendavo pirma išrinkti kilimą, o po to prie jo derinti užuolaidas, pagalvėles, užtiesalus ir visą kitą tekstilę.
Nebijokite kontrastų ir formų

Spalvų kontrastas kambariui, mielas kilimo piešinys gali padėti sukurti linksmą erdvę. „Rudos sienos, ruda sofa ir rudas kilimas jūsų kambarį pavers plokščiu ir nuobodžiu“, – neabejoja D.Oakey.