Paprastas dalykas, toks, kaip rankų plovimas gali apsaugoti jus ir aplinkinius nuo įvairių virusų. Darbe reikėtų laikytis taip pat labai griežtų taisyklių. Turint omenyje šiuo metu siautėjančią pandemiją, gerų higienos principų darbe reikėtų laikytis kaip niekad griežtai.
Dauguma iš mūsų, jau po truputėlį grįžta dirbti į ofisus, t.y uždaras patalpas kurioje įvairus mikrobai gali labai lengvai plisti. Dėl šios priežasties rankų plovimas tampa dar aktualesniu dalyku norint apsaugoti save ir kitus.
Nors atsakomybė už rankų plovimą krenta patiems darbuotojams individualiai, darbdaviai savo ruožtu, privalo užtikrinti geriausias sąlygas laikytis higienos reikalavimų.
Taigi, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip užtikrinti savo darbuotojams geriausias sąlygas laikytis rankų higienos.
1. Vonios kambarys labai svarbus
Kaip rodo apklausos, neretai vonios kambarys darbo vietoje būna labai nemalonios patalpos, kurios būna menkai prižiūrimos ir skleidžia nemalonų kvapą. Pasirūpinant tinkamu išvalymu, maloniu kvapu, muilu, dezinfekciniu skysčiu ne tik apsaugosite žmones, tačiau paskatinsite laikytis higienos principų.
Kalbant būtent apie muilą ir dezinfekcinį skystį, verta pagalvoti apie tokias investicijas kaip dezinfekcinio skysčio dozatorius ir skystojo muilo bakeliai, kurie vėlgi, sumažins fizinį kontaktą tarp žmonių ir užtikrins malonesnę patirtį vonios kambaryje.
Gailėti lėšų kuomet rizikuojama sveikata, tikrai neapsimoka.
2. Priminimai vonios kambariuose ir prie įėjimo
Dar viena iniciatyva kurios jūs kaip darbdavys galite imtis – priminimų iškabinimas darbovietėje. Net ir paprastas užrašas parašytas ranka ir primenantis plautis ir džiovintis rankas, naudoti dezinfekcinį skystį turės labai daug reikšmės.
Kitas dalykas, skatinkite darbuotojus nesinešioti mobiliųjų telefonų į vonios kambarį. Kaip tai susiję? Ne Paslaptis, jog per apsilankymus tualete kartais pasidarome mini pertraukėlę naršydami telefoną ir skaitydami naujienas ar panašiai, tačiau beveik garantuotai vėliau ant telefono atsiras tūkstančiai mikrobų.
Net ir tinkamai nusiplovus rankas, vėliau paėmus telefoną darbas būna perniek ir vėl susiduriame su mikrobais.
Gal skambės ir kvailai, tačiau priminimas nešinioti telefonų taip pat gali turėti nemažai reikšmės ir sumažinti užsikrėtimo riziką.
3. Reguliarus rankų plovimas
Kaip ir minėjome, vienas iš kertinių principų – tiesiog paskatinti savo darbuotojus dažniau plautis rankas. Tai galioja visą darbo dieną – ateinant į darbą, apsilankius tualete, po pietų pertraukos ar rūkymo pertraukų lauke.
Žinoma, rankų plovimas turėtų būti atliekamas bent jau 20 sekundžių, plaunant jas kokybišku muilo produktu ir karštu vandeniu, taip pat reikėtų nepamiršti ir dezinfekcinio skysčio naudojimo. Tokiu būdu sumažinsite bakterijų kiekį darbo aplinkoje ir riziką užsikrėsti tam tikromis ligomis.
4. Dezinfekcinis skystis biuro patalpose
Jau kalbėjome apie muilo ir dezinfekcinio skysčio svarbą vonios kambaryje, tačiau reikėtų nepamiršti ir pačio biuro patalpų. Tai aktualu tiek įmonėse kuriose daug darbuotojų, tiek tose kur kur dirba vos keli – ofise yra labai daug terpių kur bakterijos gali daugintis ir plisti.
Nors alkoholio pagrindo dezinfekciniai skysčiai yra vieni iš pigiausių, jie kartu yra ir vieni iš mažiausiai veiksmingų. Dėl šios priežasties, apsimoka investuoti į geros kokybės, be alkoholio pagamintą dezinfekcinį skystį gebantį veikti kur kas ilgiau ir efektyviau.
5.Užtikrinkite patalpų dezinfekciją
Vienas svarbiausių dalykų yra užtikrinti, kad biuro patalpos būtų reguliariai valomos, dezinfekuojamos ir vėdinamos. Labai svarbu prižiūrėti ne tik tas patalpas, kuriose dirba žmonės, bet ir visas kitas, tokias kaip: koridoriai, laiptinės, virtuvė ar sandėliukas.
Tas galioja net ir furnitūrai tokiai kaip stalai, spintelės, stalčiai ir t.t. Valyti ir dezinfekuoti reikia viską iki smulkmenų ir tai daryti reguliariai. Tokiu būdu, nebus galimybės užsikrėsti mikrobais ir per rankas.