Vaikų žaidimų kambarys – Kaip atrodo tinkamai suderintos interjero detalės?

vaiku-zaidimu-kambarys-interjero-detales
Žmogui vorui taip pat maloniau lankytis, ten – kur jauku.

Vaikų žaidimų kambarys – ypatinga vieta kur galima švęsti svarbiausias šventes – gimtadienius, draugų ar giminių susitikimus. Čia galima rasti smagių pramogų tokių kaip čiuožyklos, laipiojimo ar karstymosi erdvės, kamuoliukų baseinai ir t.t.

Šiame straipsnyje nutarėme pažvelgti į vaikų žaidimų kambarius kiek kitokiu kampu – patyrinėti jų interjero detales.

Juk švenčių metu norisi jaukumo, atsipalaidavimo ir gerai praleisto laiko. Ko mažiausiai norisi – nejaukios aplinkos. Sekcijose žemiau išsamiai apžvelgsime vieno iš žaidimų kambario aplinką.

Manome, jog žaidimų kambario “Mumukas” interjeras yra skoningai ir tiksliai suderinto vaikų žaidimų kambario interjero pavyzdys, todėl juo remsimės kaip pavyzdžiu.

Kamuoliukų kambarys

kamuoliuku-kambarys-interjeras
Kamuoliukų kambario interjeras „Mumuko” žaidimų kambaryje.

Kamuoliukų baseiną ko gero dauguma įsivaizduojame taip – spalvotas, ryškus ir nuotaikingas. Tokį jį mes galime rasti ir mūsų tyrimo objekte. Baseine galima rasti mėlynos, žydros, baltos bei keletą rausvos spalvos kamuolių. Spalvų paletę būtų galima vertinti kaip tikrai neįprastą, tačiau ryškios ir kontrastuojančios spalvos čia puikiai dera is prisideda prie kambario žavesio.

Tą patį galima pasakyti ir apie namelį su čiuožykla ir karstynėmis. Čia spalvotumas išlaikomas ne tik ties namelio laiptais, tačiau ir kitomis jo konstrukcijomis, dažnai žaidžiant su mėlynos ir geltonos spalvos deriniais.

Tokie drąsūs kontrastai, neabejotinai suteikia kambario spalvoms daug žaismingumo, išryškina jo formas ir aplinkui supančią erdvę. Nors galbūt pats kambariukas ir nėra didelis, jis tikrai atrodo mielai ir jaukiai.

Piešimo – poilsio zona

poilsio-zona-interjeras
Vaikų poilsio kambario interjeras „Mumuko” žaidimų kambaryje.

Piešimo kambaryje, kitaip dar vadinamu poilsio zona – galima rasti spalvas įprastas kambariams skirtams pailsėti.

Čia matome daug baltos spalvos ir lengvų tonų ant patalpos sienų, dėmesio per daug nereikalauja staliukai bei grindys. Lengvai ruda fanera, šiems elementams suteikia natūralumo bei jaukumo, primena miegamojo namuose erdvę.

Balta spalva kartu padeda pajausti tikrai didelę kambario erdvę, kur vaikai gali piešti, rašyti ant lentos, žaisti su lentynėleje esančiais žaislais ar tiesiog, pailsėti hamake. Tai – tikrai vykusio dizaino kambarys.

Švenčių kambarys

svenciu-kambarys-interjeras
Švenčių kambario interjeras „Mumuko” žaidimų kambaryje.

Čia – vieta kur renkasi žaidimų kambario svečiai. Pučiamos žvakutės, valgomas tortas, tėvelių pašnekesiai – tai dažniausiai šiame kambaryje sutinkamas atmosferos elementas. Svečiams čia norisi jaukumo ir ramybės, tarsi jie būtų namie ir sedėtų savo draugų tarpe.

Šioje vaikų žaidimų kambario dalyje atitinkamai randame, nors ir tamsias, tačiau lengvo tono spalvas. Matome šviesiai rausvas sienas, su kiek tamsesne ruda medine apdaila.

Ruda spalva kambaryje, interjero dizainerių dažnai yra apibūdinama kaip natūralumo spalva – kelianti asociacijas su jaukumu, šiluma bei saugumu. Taigi, šios spalvos įtraukimas į interjerą gali atnešti kambariui reikalingo lengvumo ir nerūpestingumo jausmo – kas yra svarbiausia šventės metu.

Galiausiai reikia paminėti ir pilkos spalvos formas išsimėčiusias po visą kambario “portretą”. Tai – neutrali spalva ir kartu viena dažniausiai naudojamų moderniuose interjero dizainuose.

Papuošimai švenčių stalui

vaises-ir-dekoracijos-interjeras
Šventinis vaišių stalas – taip pat intejero elementas.

Nuotraukoje matome vaiko gimtadieniui paruoštą stalą.

Jei švenčių kambarys tinkamai suderintas – papuoštas švenčių stalas su dekoracijomis ir vaišėmis taip pat taps jaukia interjero dalimi. Net ir paprasta balta staltiesė, su keliomis dekoracijomis ant sienos atrodys itin estetiškai prisidės prie malonios atmosferos kūrimo.

Taigi, kitą kartą ruošdamiesi organizuoti vaikų žaidimų kambaryje – atkreipkite dėmesį į itin paprastą dalyką – jo jaukumą. Išsirinkus patraukliai atrodančią vietą – nepasigailėsite, o galbūt ir norėsite sugrįžti dar kartą.

Apibendrinant

Galima daryti išvadą, jog tokioje vietoje kaip vaikų žaidimų kambarys, interjeras taip pat privalo atrodyti gerai, jei norima sukurti jaukią šventinę atmosferą gimtadieniui ar draugų susitikimui.

Nors iš pirmo žvilgsnio visa tai gali pasirodyti kiek perdėta, eventualiai, kiek vienas patalpos elementas susideda į vieną bendrą visumą – gražų vaizdinį kuriuo net nežinodami mėgaujasi tiek maži, tiek dideli.