Švarus vamzdynas = daugiau šilumos
Prieš kiekvieną šildymo sezoną tikru galvasopiu tampa klausimas ką galėčiau padaryti kad gyvenčiau šilčiau, o mokėčiau mažiau. O juk gyvenimas nuosavame būste išties gali ir turi būti patogus, saugus, šiltas bei sveikas. Šiandien yra priemonių, kurios leidžia ir vaikus sveikesnius išauginti, ir būstą egronomiškiau prižiūrėti, ir aplinką tausoti.
Mažesni šildymo kaštai
Daugelis esame susidūrę su šildymo sistemos problemomis, tik deja dažnai negalvojame kad galime tai pakeisti. Ką daryti, jei netolygiai šyla radiatoriai, o nuorinimas nepadeda; neefektyviai veikia grindis šildymas, o sistemos papildymas negelbsti? Stringa cirkuliacinis siurblys, užkalkėja automatinis nuorintojas, triukšmingai dirba katilas? Nereikia būti specialistu, kad galėtum įtarti jog šildymo sistemoje susikaupė purvo, kalkių nuosėdų ir rūdžių. Mažėjantis šildymo sistemos darbo efektyvumas reiškia trumpesnį jos tarnavimo laiką, didėjančias kuro sąnaudas ir augančius šildymo kaštus. Auksinė taisyklė, jog prevencija kainuoja mažiau nei gedimų šalinimas. Tad nedidelė investicija į sklandų šildymo sistemos darbą atsiperka su kaupu – šildymo sistema tarnauja ilgiau, dirba sklandžiau, mažesnė avarijų ir gedimų tikimybė, mažesni šildymo kaštai. O jei renkamės gamtai draugiškas priemones, tai ir į aplinką mūsų katilas išmeta mažiau anglies dvideginio.
Šildymo sistemos plovimas
Efektyvi prevencinė priemonė saugesnei ir švaresei šildymo sistemai palaikyti yra šildymo sistemos profilaktika. Trumpai tariant, į sistemą plovimo mašina sudozuoja plovimo priemonę, kuri tirpdo nusėdusios geležies, kalkakmenio daleles. Po procedūros teršalai drenuojami, sistema skalaujama ir užpildoma specialia antikorozine priemone. Specialistai rekomenduoja net ir naują sistemą išplauti. Taip pašalinamos gamybinės liekanos,- plastiko ir metalo drožlės, dulkės, sandarinimo priemonės, kurios plika akimi net nematomos. Nauji radiatoriai, kieto kuro katilai, plieniniai vamzdžiai iš vidaus yra sutepami tepalais, kurie šiltame vandenyje tirpsa ir teršia sistemą. Eksploatuojant šildymo sistemą taip pat svarbi tiekiamo vandens kokybė. Kietas, geležingas vanduo formuoja kalkakmenio apnašas ir naikina sistemą „iš vidaus“. Didžioje Britanijoje atlikti sistemų valymo priemonių tyrimai, kurių metu išmatuotas 500 litrų ir 14,7 kW galingumo ketaus katilo efektyvumas. Vertintas katilo darbas užpildžius jį kietu vandeniu 6.0 mg-ekv /l ir to paties katilo darbas, atitinkama priemone atlikus nukalkinimo procedūrą bei užpildžius sistemą apsaugos nuo korozijos skysčiu. Tyrimai parodė, jog efektyvumas žymiai padidėjo naudojant nukalkinimo ir antikorozines priemones. Taigi, prevencinė sistemos priežiūros procedūra ne tik tausoja aplinką, bet ir sumažina šildymo bei karšto vandens gamybos kaštus.
Rogės ruošiamos nebūtinai vasarą
„Šį rudenį patiems nekantriausiems jau esame atlikę profilaktiką,“ – sako UAB „Pribus“ Klaipėdos regiono vadovas p. M.Dulinskas,- „tačiau valymo technologija yra tokia, kad rogės ruošiamos nebūtinai vasarą, tą puikiai galima atlikti rudenį, kai šildymo sistema pradeda veikti“. PRIBUS naudojama vamzdyno plovimo mašina procedūros metu jungiama į kliento šildymo sistemą. Ji dirba 35 l/min greičiu. Taigi, skystis 100 litrų talpos sistemoje pakeičiamas per 5 minutes. Kadangi valikiai yra efektyvesni kai jiems sudaromos „šiltos“ sąlygos, PRIBUS naudoja valiklius, kuriuos galima kaitinti iki 850C. Plovimo procese labai svarbus yra magnetinis filtras, kurį išimant ir valant matosi didžioji dalis iš sistemos pašalinamų šiukšlių. Kai klientas savo akimis pamato šį etapą, abejonių nelieka. Be to, prieš plaunant būtina patikrinti vandens kokybę sistemoje – tai padeda parinkti tinkamą ploviklio rūšį, paskaičiuoti jo koncentraciją. Vandens kokybę tikriname ir procedūros metu, norėdami įsitikinti kad sklalavimo etapas atliktas tinkamai. Pribus naudoja tik tikslius sertifikuoutus vandens testus, todėl esame ramūs kad reagentas pašalintas pilnai ir korozijos procesas po procedūros nevyks.
Žmonės dažnai stebisi, kodėl tokios reikalingos paslaugos jiems niekas nepasiūlė anksčiau. Džiaugiamės pataikę į dešimtuką, tuo labiau kad ši paslauga labai artima pagrindinei UAB“Pribus“ veiklai – vandens kokybės stebėjimo ir gerinimo įrangos prekybai ir jos priežiūrai. Daugiau nei dešimtmetį griauname mitus apie vandens kokybę bei skleidžiame tyro vandens idėjas, diegiame pažangias vandens minkštinimo, geležies šalinimo sistemas. O dabar, atlikdami šildymo sistemos profilaktikos paslaugą, akivaizdžiai matome filtruoto vandens privalumus. Sistemos, kurias saugo tinkamai parinkti ir sureguliuoti vandens filtrai, džiugina itin mažu nuosėdų bei teršalų kiekiu. Skirtumas toks akivaizdus, kad drąsiai galima teigti jog sistemas su vandens filtrais reikia plauti tris – keturis kartus rečiau nei analogiškas sistemas, kuriose vanduo nėra filtruojamas.
Galima užsisakyti ir Lietuvoje
Nuolat tobulėjanti gamybos technologija leidžia pagaminti žymiai efektyviau dirbančius katilus, mažesnius šilumokaičius bei sumažinti aplinkos taršą. Tačiau mažesniam katilui didesnį neigiamą poveikį daro kalkių nuosėdos bei korozija. Šie reiškiniai tiesogiai daro neigiamą įtaką katilo našumui, todėl ypač svarbu pasirinkti tinkamas šildymo sistemų vandens priežiūros priemones, nes jų naudojimas sumažina šildymo kainą bei anglies dioksido išmetimą į aplinką.
Prevencija
Tiek sistemų priežiūros priemonių, tiek ir pačią profilaktinę procedūrą jau galima užsisakyti ir Lietuvoje. Procedūros vertė priklauso nuo tiekiamo vandens kokybės, sistemos sudėtingumo, kontūrų skaičiaus ir pan. PRIBUS naudoja mažai toksiškus produktus, kurių sudėtinės cheminės dalys biologiškai suyra patekusios į aplinką. PRIBUS vandens priežiūros priemonėmis išplauta ir užpildyta šildymo sistema taupo energiją ir į aplinką išmeta mažiau anglies dioksido. „Prevencija – daug pigesnė, nei gedimų šalinimas. Vartotojai jau pradeda suprasti, jog šiek tiek investavus į šildymo sistemos valymą, nauda sugrįžta finansiškai mažiau mokant už šildymą bei mažiau teršiant aplinką“, sakė p. M.Dulinskas.