Lietuviai, o ypač vyrai, mėgsta kaupti senus ir vos kartą per metus panaudotus daiktus. Kaip teigia dizaineriai, dėl šios priežasties atpažinti vyrišką interjerą yra ganėtinai nesunku. Vyrai savo namuose, lygiai taip pat kaip ir garaže, laiko daug nereikalingų daiktų: įvairius techninius prietaisus, iš kelionės parsivežtus suvenyrus ir pan. Moterys taip pat neatsilieka ir kaupia mielus, blizgius niekučius, kurie įprastai nėra skoningi ir dizaineriai laiko šiuos daiktus – interjero stiliaus klaidomis.
Jei jūsų namuose yra laiptai , juos galite išnaudoti itin praktiškai. Po laiptais galima įmontuoti sieninę spintą, kurioje bus patogu susidėti drabužius, knygas ir daugybę kitų daiktų. Žinoma, jei laiptai nėra sraigtiniai. Kita galimybė – visa tai sutalpinti po laiptų pakopomis. Vieta po laiptais taps praktišku sandėliuku, kur galima laikyti dviratį, dulkių siurblį, slides, žvejybos reikmenis, sezoninius lauko baldus“. Baldų gamintojai pataria, kad kiekvienas besiruošiantis vykti į baldų prekybos centrą įsigyti sieninę spintą turėtų gerai įvertinti kambarį, kuriame ji stovės. Tuomet bus kur kas lengviau priimti būtent tai erdvei tinkamiausius konstrukcijos sprendimus. Taip pat labai svarbu iš anksto numatyti, ką ketinate laikyti spintoje, nes tik tada žinosite, kokio dydžio spintos jums reikia. Reikėtų apgalvoti ir tai, kaip viską tvarkingai sudėlioti į lentynėles už spintos durų ir tuo pačiu palikti pakankamai vietos sau. Specialistai pataria gerai pasiskaičiuoti, ar spinta neužims per daug vietos ir kiek nepanaudotos erdvės liks namuose.
Paradoksas, kad vertinant namų interjerą moterys kur kas daugiau dėmesio skiria visumai, nors, ko gero, ne vienas pasakytų, kad tą daryti labiau yra linkę vyrai. Moterys kurdamos namų interjerą, o taip pat ir rinkdamos spintas, visų pirma atsižvelgia į šeimos poreikius, o štai vyrai renkasi ryškius, ekstravagantiškus baldus ir dizaino objektus. Dizaineriai pataria išlaikyti vientisą stilių, nesvarbu, ar gražiai derės modernaus stiliaus spinta Provanso stiliaus interjere. Pagrindiniai kriterijai, kuriais reikėtų vadovautis, derinant spintą prie bendro namų interjero – grožis ir praktiškumas. Sakydami „grožis“ turime mintyje „harmonija“, kuri svarbi tiek vyrams, tiek moterims.
Kaip pastebi dizaineriai, įprastai vyrai renkasi ryškias namų interjero detales, siekia atskleisti savo ego, todėl nenustebkite, jei išvysite ryškią bordo spalvos sieninę spintą, kuri visiškai nedera prie kitų namuose esančių baldų. Moterys, stilistiniu požiūriu, yra labiau išlavintos. Jos renkasi ramesnes, santūresnes spalvas, o interjero sprendimai būna gerai iš anksto apgalvoti. Jos tiksliai žino, kokia bus kiekvieno namo ,,kampo“ paskirtis: ar tai vieta poilsiui, ar skaitiniams, ar sieninei spintai. Dėl šios priežasties, sukurti interjerą sujungtoms namų erdvėms vertėtų patikėti moterims.
Kaip jau buvo minėta, moterys yra praktiškesnės, tačiau vyrai geba geriau įvertinti techninius momentus, kaip, pavyzdžiui, kokie turėtų būti spintos matmenys, vidaus išplanavimas, medžiagos, įvairios reguliavimo detalės ir kt. Nors įprastai sieninių spintų išorei skiriama kur kas daugiau dėmesio, specialistai pataria nepamiršti ir jų vidaus. Spintos viduje galima įmontuoti krepšius avalynei ar rūbams susidėti, taip pat kabyklas ir laikiklius. Pasak A. Čižausko, koks bus spintos gylis priklauso nuo to, kas ir kaip bus laikoma jos viduje: „Įprastas sieninių spintų gylis – 45 cm., jei rūbai kabinami skersai, ir 30 cm., jei išilgai. Pasirinkę pastarąjį variantą sutaupysite vietos“. Specialistai pastebėjo, kad moterys dažniau pageidauja sieninėse spintose ar drabužinėse įrengti kuo daugiau kabyklų suknelėms ir lentynėlių bateliams, o vyrai – kelnių kabyklų ir stalčių.