Paveikslai ar foto drobės yra niekuom neypatinga interjero detalė, tačiau jos itin gali praturtinti namus. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime kaip dekoruoti namus su paveikslais, kad jie atrodytų orginalūs.
Derinkime paveikslus
Paveikslai perteikia emocijas, vertybes, mintis, bei aktyviną jūsų suvokimą ir kuria įspūdį kitiems. Derėtų atkreipti dėmesį, kad spalvos kurios dominuoja paveiksluose atitinkamai dirgina smegenų veikimą ir veikia žmogaus emocijas. Todėl miego kambaryje tinka raminančios spalvos, darbo kambaryje – mąstymą stimuliuojančios, na o vaikų kambaryje – gerą nuotaiką kuriančios spalvos, kurios suteiktų galimybę vaikams daugiau džiaugtis, dirbantiems galvoti, o ilsintiesiems ramiai atsipalaiduoti.
Skirtinguose kambariuose tinka ne visi paveikslai
Pastaruoju metu kambario erdvės dažnai puošiamos įvairaus grožio ir stiliaus paveikslais. Tai sukuria bendrą kambario įspūdį – atmosferą. Tas pats paveikslas skirtinguose kambariuose gali atrodyti skirtingai. Paveikslus reikia derinti su kambario paskirtimi, forma, jame būnančiais žmonėmis, spalvomis, interjeru, Jūsų kasdienybe bei kitais paveiksle ir kambaryje tarpusavyje besisiejančiais elementais.
Galime įsivaizduoti kokią mintį kiekvienas paveikslas suteikia, ką jis sako jį matantiems. Dažniausiai atkreipiamas dėmesys ką paveikslas perteikia ir su kuo jis dera tam tikrą funkciją atitinkančiame kambaryje. Pavyzdžiui: vaikų kambaryje paveikslas derėtų su mintimis apie vaikams aktualias vertybes. Darbo kambaryje tinkami paveikslai su taip vadinamu energijos užtaisu: sporto, kelionių tematika. Miego kambaryje greičiausiai norime pabrėžti ramybę. Minčių, spalvų ir emocijų įprasminantys elementai, kurie tinka jūsų aplinkoje yra tarsi langas į tai, ką jūs norite matyti ir rodyti kitiems. Papuoškite savo kasdienybės aplinką įvairiomis mintimis, kurios suteikia jums ir kitiems grožio bei prasmės.
Svarbiausia – dermė
Paveikslų kolekcionierius ar dailės vertintojas, kurdamas savo namų interjerą, pirmenybę, žinoma, teiks meno kūriniams, o ne baldams ar netgi apdailai. Bet jeigu baldai jau nupirkti, tada paveikslą reikėtų derinti priėjau esamos erdvės, jos kolorito ir stiliaus galima puikiai suderinti priešingus sienų, baldų ir paveikslų atspalvius, o ypač didelę įtaką dailės kūrinių kompozicijai ar pavieniams paveikslams turi sienų plotis -jeigu ji siaura, tiks mažesni paveikslai, jei platesnė – didesni.
Keletas patarimų renkantis ir komponuojant paveikslus
- Kad būtų lengviau sugrupuoti paveikslus, iš pradžių tai pabandykite padaryti ant grindų – padėliokite įvairius variantus.
- Jei siena didelė, o turite mažų paveikslų, juos geriausia sudėlioti j grupes, kurių centre būtų labiausiai patinkantis kūrinys. Grupę turėtų sudaryti panašaus stiliaus, tematikos ir spalvinės gamos paveikslai (pavyzdžiui, akvarelių ar batikos serija arba aliejaus ir akvarelės derinys).
- Vienodo dydžio paveikslus paprasčiausia sukabinti viena eile, vienodu atstumu vienas nuo kito.
- Nereikėtų paveikslų kabinti pagal dydį (tarkim, nuo didžiausio iki mažiausio) – geriau paieškoti įdomesnių kompozicijų.
- Jei šalia kabinate du skirtingų dydžių paveikslus, geriausia -horizontaliai, didesnįjį šiek tiek pakelkite aukščiau.
- Pavienių paveikslų ar jų kompozicijos centras turi būti maždaug akių lygyje, šiek tiek nuožulniai, kad neatsispindėtų šviesa. Valgomajame ar virtuvėje meno kūrinius reikėtų kabinti sėdinčio žmogaus akių lygyje. Paveikslas turi netrukdyti sėdėti, eiti pro šalį.
- Geriau pasirinkti vieną didelį paveikslą negu kelis mažus – jis patalpoje taps pagrindiniu akcentu, sujungs interjero detales
- į visumą. O keli maži paveikslai suskaidys erdvę ir išblaškys dėmesį.
- Mažoje erdvėje labiau tiktų gamtovaizdžiai, grafikos darbai, perspektyviniai tapybos kūriniai, pvz., kelių planų peizažai, su-kuriantys optinę iliuziją, praplečiantys erdvę.
- Didesnėje erdvėje labiau tinka didesnio formato paveikslai -jie atrodo įspūdingiau.
- Vienodus ar panašius paveikslus reikėtų kabinti ne viename lygyje.
- Paveikslai turi būti gerai apšviesti.
Pabaigai,
Šiame straipsnyje aptarėme, kokios detalės yra svarbios norint interjerą praturtinti paveikslais. Kurkime originalius namus į kuriuos norėtusi sugrįžti!