5 įrankiai, kuriuos turėtų turėti kiekvienas stogo darbų rangovas

aliuminio stogo dangaNeturėdamas tinkamų įrankių, net labiausiai patyręs stogo dangų rangovas sunkiai atliks darbą.

Įrankių pasirinkimas tiek pagal įrankio tipą, tiek kokybę yra svarbus aspektas rangovui, norinčiam išplėsti ar pakeisti savo įrankių dėžėje esančius elementus.

Nors yra veiksnių, kurie tiksliai nurodys, kokių įrankių stogo rangovui reikės, pavyzdžiui, ar darbas bus vykdomas su aliuminio stogo danga ar plienu, dauguma įrankių yra gana universalūs.

Iš šių pagrindinių stogo dangos įrankių pateikiame 5 populiariausius, kurie pravers beveik kasdien.

Stogo gyvatė

Dabar kompozicines čerpes galima lengvai ir tiksliai pakeisti stogo gyvate. Naudodama unikalią įstrižų nagų plyšio funkciją, stogo gyvatė padeda sulyginti naujus nagus su tinkamu vieno colio poslinkiu nuo esamo kurso apatinio krašto.

Tai taip pat leidžia įdiegti naujas malksnas, neperlenkiant ir neplakant aplinkinių čerpių (ar pirštų) plaktuku.

Drėgmės matuoklis

Kiekvienas stogdengis žino, kokia svarbi drėgmės kontrolė, kai kalbama apie stogus. Drėgmės pažeidimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių nesėkmingo stogo priežasčių, todėl statybų ar remonto metu būtina išlaikyti drėgmę.

Dažniausiai šiuo metu stogas yra labiausiai pažeidžiamas drėgmės, nes jis yra veikiamas aplinkos veiksnių. Drėgmės matuokliai yra būtinas prietaisas kiekvienam stogdengiui, nesvarbu, ar dirbate su natūralios medienos čerpėmis, ar net su kažkuo panašiu į pluoštinį cementą.

Drėgmės matuoklių technologija labai patobulėjo, todėl dabartiniai modeliai yra labai tikslūs. Pasirinkus drėgmės matuoklį su kaiščiu arba be kaiščio jutikliu, padidėja universalumas, o nuotolinis zondas leidžia lengvai patikrinti drėgmės lygį sunkiai pasiekiamose vietose. Ne tik drėgmės matuokliai yra naudingi statant stogą, bet ir idealiai tinka kasmetinei stogo apžiūrai ir bendram trikčių šalinimui.

Investuoti į kokybiškai pagamintus įrankius, ypač kai kalbama apie būtiniausius daiktus, verta kiekvieno cento. Naudojant daugybę šių elementų, protinga pasirinkti aukščiausios kokybės gaminius, kad galėtumėte pratęsti įrankio tarnavimo laiką ir sumažinti sugedimo tikimybę.

Magnetinio pikapo įrankiai

Magnetiniai pikapo įrankiai yra labai patogūs prietaisai, naudojami patraukti smulkiems daiktams, kurie galėjo nukristi tamsoje ar sunkiai pasiekiamose vietose. Jų dizainas skiriasi nuo dažniausiai matomų magnetinių šlavimo mašinų tuo, kad yra daug kompaktiškesni ir skirti tiesiogiai patraukti vieną daiktą.

Nors magnetinės šlavimo mašinos tikrai naudingos skenuojant virš stogo ar darbo zonos varžtus, vinis ir kitą aparatūrą, magnetiniai imtuvai puikiai tinka tikslesniam nukritusių įrankių ar tvirtinimo elementų atkūrimui. Pavyzdžiui, jei mažas metalinis įrankis patenka į lataką ar lietvamzdį, jį lengviau (ir saugiau) ištraukti naudojant metalinį surinkimo įrankį.

Galite rasti daugybę skirtingų magnetinio paėmimo įrankių stilių – nuo gana paprastų teleskopų modelių iki tvirtesnio apšvietimo, mechaninių variantų. Kai kurie iš šių paėmimo įrankių turi magnetus, galinčius pakelti 10 svarų į viršų, o tai yra gana įspūdinga.

Lazerinis atstumo matuoklis

„Bluetooth“ technologija palaipsniui įsitraukė į stogų dangos pasaulį ir dabar ją galima rasti daugelyje skirtingų įrankių. Vienas iš įrankių tipų, kuriems tikrai naudinga turėti „Bluetooth“ galimybes, yra lazeriniai matavimo prietaisai. Šie atnaujinti lazeriniai matavimo įrankiai sujungia skaitmeninio matavimo tikslumą su automatiniu „Bluetooth“ sinchronizavimu su jūsų telefonu.

Nėra nieko tokio varginančio, kaip atlikti matavimus, nubraižyti juos ant popieriaus lapo ir netyčia jį pamesti. Galite sutaupyti daug laiko pasirinkę atstumo lazeriu matavimo įrankį, kuris stebės visus matavimus lengvai naudojamoje nemokamoje programėlėje tiesiai į savo išmanųjį telefoną.

Naudingas peilis

Vienas įrankis, kuris yra visuotinai svarbus bet kurioje statybos srityje ir būtinas stogo darbams, yra naudingas peilis. Naudingus peilius galima rasti gana pigiai, tačiau peilio pasirinkimas pagal kainą, o ne kokybę yra klaida. Pigiai pagaminti peiliai gali ne tik sulūžti, bet ir gali kelti rimtą pavojų saugumui, jei juos nepavyks naudoti.

Pramoniniai peiliai yra neįtikėtinai aštrūs, todėl labai svarbu užtikrinti, kad jūsų peilis būtų patvarus ir gerai pagamintas.
Peilis turėtų puikiai tikti atidaryti dėžes, pjauti medžiagas, išmatuoti taškus ir sumažinti čerpių dydį. Jį lengva naudoti, o peilio dėkle galite laikyti papildomų peiliukų, kurie yra naudingi atliekant darbą, kuris greitai nualina peilį.

Pabaigai
Straipsnyje pateikėme 5 svarbiausius įrankius, kurie yra būtini stogo dangos darbas. Vadovaukitės šiais patarimais ir galėsite be didelio vargo pasirinkti tinkamiausius stogo dangos remonto įrankius jūsų namams.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis manostogas.lt informacija.