Nusibodo virtuvės spintelių dizainas, norite atsinaujinti? Išeitis visada yra – galite įsigyti naują virtuvės baldų komplektą. Tačiau jeigu nenorite rinktis lengviausio kelio, ir vadovaujatės credo „pasidaryk pats“ ar kol kas negalite įsigyti naujo komplekto, siūlome jums keletą virtuvės baldų atnaujinimo patarimų.
Spintelės.
Jeigu nubluko jūsų spintelės spalva ar jums tiesiog pabodo virtuvės baldų išvaizda, galite paviršius nudažyti. Tai suteiks jūsų virtuvei naujumo bei šviežumo pojūtį. Tiesa, reikia atsižvelgti į du veiksnius. Kartais tikrai gaila uždažyti kad ir ne pirmos jaunystės medienos tekstūrą. Įvertinkite, ar nieko neprarasite – galbūt kitoje aplinkoje, šiek tiek „panešiota“ spintelės išvaizda būtų kaip tik, o jums geriau pirkti naujus baldus? Taip pat norint spinteles atnaujinti uždažant, svarbu, kad jos būtų pagamintos iš tikros medienos. Populiarūs iš laminuotų drožlių plokščių gaminami virtuvės baldai turi specialią plėvelę, kuri anksčiau ar vėliau atšoka – o jei paviršius nudažytas, atšoka kartu su dažų sluoksniu. Be to, prie plėvelės ne taip gerai limpa dažai. Taip pat, jeigu prieš dažydami šlifuosite paviršių pernelyg giliai, atsivers drožlių tekstūros sluoksnis, kuris vargu ar atrodys patraukliai. Tokiu atveju galima rinktis lipniąsias baldų plėveles, kurios lipinamos prie spintelių paviršių. Šios plėvelės suteikia didesnes galimybes nei dažymas – galima pasirinkti paveikslėlių, ornamentų, netgi medienos imitacijos, tiesa, iš arti ši neatrodo autentiškai.
Kai kurios virtuvės spintelės gali turėti stiklines dureles. Stiklą galite pamėginti pakeisti kita rūšimi – jei durelės buvo skaidrios, dėkite matinį stiklą ir atvirkščiai. Įvertinę visą virtuvės interjerą galite imtis dar įdomesnių sprendimų – pakeisti paprastą stiklą spalvotu, o galbūt netgi tamsintu stiklu. Turintiems įprastas medines spinteles, šių problemų spręsti nereikia. Dažymo procesas yra gana paprastas, tačiau pirmiausiai turite sau atsakyti į kelis klausimus. Nors durų ir stalčių rankenėlės vizualiai užima labai nedaug paviršiaus ploto, jų pasirinkimas yra kone komplikuotesnis nei pačių spintelių paviršių atnaujinimas.
Rankenėlių keitimas.
Kartais dažymas atrodo gerai tik su naujomis rankenėlėmis, o kitą kartą pakanka pakeisti tik rankenėles ir gaunate pakenčiamą rezultatą.
Užpildymas.
Viena iš išeičių yra užpildyti skylutes medžio glaistu. Kai tik jis patikimai sustingsta, reikia šlifuoti jį švitriniu popieriumi, kad glaistas taptų lygus su paviršiumi. Nepersistenkite, pasirinkdami popieriaus šiurkštumą. Kruopščiai atlikus šį darbą bei nugruntavus ir nudažius, buvusios ertmės pėdsakų nebus matyti. Žinoma, svarbu naujas skyles gręžti ne toje pačioje vietoje.
Paslėpimas.
Jei nenorite gaišti laiko su glaistymu ar paprasčiausiai nusprendėte spintelių nedažyti, o tik pritvirtinti naujas rankenėles, galite buvusią ertmę tiesiog paslėpti pasirinkdami atitinkamos formos rankenėlę. Tarkime, jos yra pailgos ir į spintelės paviršių remiasi visa savo plokštuma, ar tiesiog yra kur kas ilgesnės už senąsias. Tinkamai jas pritvirtinus, jos priglus prie paviršiaus, taip paslėpdamos buvusias skyles.
Matavimas.
Išmatuokite atstumą nuo tvirtinimo skylučių centrų, jei tai pailgos rankenėlės, ar diametrą, jei tai apvalios. Pagal tai rinkitės naujas rankenėles – jums nereikės nieko nei gręžti, nei maskuoti. Tiesa, tokiu atveju pasirinkimas gali būti ribotas.
Žaismingumas.
Jei dėl keistų priežasčių apvali rankenėlė buvo pritvirtinta ne visai simetriškai, lygiagrečiai išgręžkite papildomą skylutę ir tvirtinkite pailgą rankenėlę. Jeigu ji vis tik buvo durelių ar stalčiaus centre, niekas jums netrukdo elgtis taip pat – retais atvejais toks originalus sprendimas gali pagyvinti spintelės išvaizdą.
Skaičiuokite.
Prieš pirkdami šį komponentą, susiskaičiuokite visas keičiamas rankenėles. Nevientisas stilius neatrodys gražiai, tad keisti vieną ar kitą rankenėlę nelabai racionalu, teks keisti visas. O jeigu jų nemažai, savarankiško virtuvės atnaujinimo biudžetas gali netikėtai paaugti. Galbūt verta pasilikti senąsias rankenėles?
Stilius.
Šis aspektas – kiekvieno asmeninis skonio ir nuovokos reikalas. Visgi bendrosios taisyklės sako, jog nors ir radote jums patinkančių gražių ornamentuotų rankenėlių, jas sumontavus modernaus stiliaus virtuvėje, jos atrodys keistokai. Taip pat pastebėtina, jog turėtų derėti ne tik forma, tačiau ir spalva. Kita vertus, taisyklės ir yra tam, kad jas laužytumėte. Galite naudoti ir kelias vieno gamintojo ar tiesiog panašaus stiliaus rankenėlių rūšis – ilgesnes, trumpesnes, tvirtinamas skirtingomis kryptimis ir panašiai. Neapsiribokite horizontaliomis rankenėlėmis – nepamirškite, kad pailgas rankenėles galima tvirtinti ir išilgai durelių. Tinkamai suderinus, jos gali atrodyti išties patraukliai.
Saugumas.
Jeigu keisite rankenėlių pozicijas, prieš tvirtindami naująsias, pasitikrinkite, ar rankenėlės nesitrankys į kitas plokštumas ar daiktus – juk nenorite subraižyti šaldytuvo ar naujai nudažytų spintelių.