Kas yra keturšlaitis stogas? Svarbiausia ką reikia žinoti

keturslaitis stogasKeturšlaitis stogas – tai viena iš pagrindinių namo stogų rūšių. Pagrindinė šio stogo savybė – keturi lygūs nuolydžiai iš visų namo pusių.

Rengiant nuosavo namo projektą, stogo formą bei tipą privalu rinktis ne tik pagal estetinę jo išvaizdą, tačiau ir pagal praktiškumą – t.y ar bus rengiamia gyvenamoji erdvė antrąjame jo aukšte.

Šiame straipsnyje mes pasigilinsime į keturšlaitį, kitaip dar žinomą kaip valminį stogą.

Nors geriausią sprendimą dėl namo stogo jums gali patarti statybos darbus atliekanti įmonė, vistiek yra svarbu žinoti daugiau, tam, kad būtų lengviau žinoti ko jūs norėsite įsirengdami savo namus.

Žemiau, kalbame apie keturšlaitį stogą ir jo ypatumus.

Keturšlaitis stogas – svarbiausi aspektai

Keturšlaitis dar kitaip žinomas valminio stogo pavadinimu pasižymi viena ryškia statybine savybe – keturiais vienodo nuolydžio šlaitais. Dažniausiai, šie stogo nuolydžiai taip pat turės ir vieno statumo kampus.

Jo konstrukcija yra sudaryta taip, jog antrąjame namo aukšte būtų daug erdvės gyvenamosioms patalpoms arba bent jau plačiai palėpei. Jei planuojate ar jau esate įkūrę stačiakampio formos namą – ko gero, tai yra geriausias pasirinkimas tokio tipo namui.

Keturšlaičio stogo konstrukcijos ypatybės

Beveik visada tokios formos stogas yra montuojamas iš 2 didesnių ir 2 mažesnių formos šlaitų. Didesnieji dažnai būna trapecinės formos, o mažesnieji, tuo tarpu, trikampės formos. Galutinė konstrukcija suformuoja plačių matmenų piramidę kuri atrodo ne tik įspūdingai savo išvaizda, tačiau kartu yra ir labai tvirtas stogo variantas.

Įrenginėjant, norint užtikrinti šį ilgaamžiškumą – būtina ne tik tinkamai atlikti darbus, tačiau kartu pasirinkti ir geros gamybos medžiagas, jog ateityje remonto darbų būtų kuo mažiau.

Pavyzdžiui, jei keturšlaitis stogas bus įrenginėjamas didesniame nei 14 laipsnių nuolydyje – labai geras pasirinkimas tam būtų – plieninė stogo danga. Tai ne tik lengva ir aplinkos poveikiui atspari danga, tačiau svarbiausia – tarnaujanti ilgai, todėl investavus į ją žmonės nepasigaili.

Keturšlaičio stogo įrengimas. Ar jis tinka visiems namams?

Svarbu pabrėžti, jog keturšlaitis stogas tinka ne visiems namams. Čia yra būtina atsižvelgti į jo formą bei kitus ypatumus.

Kaip gauti geriausią namo projekto vertinimą? – jums geriausiai padės tik profesionali statybos įmonė. Individuali konsultacija ne tik padės apsispręsti dėl keturšlaičio stogo tinkamumo pastatui, tačiau kartu padės priimti ir galutinį sprendimą dėl įrengiamojo stogo. Be to, jums taip pat bus padėta apsiskaičiuoti ir galutines darbų kainas.

Apibendrinant

Keturšlaitis stogas – puikus pasirinkimas norintiems turėti erdvės savo viršutiniame namo aukšte bei tiesiog turėti išvaizdų stogą. Tačiau kaip ir kiekviename statybų žingsnyje, geriausią sprendimą jums padės priimti profesionali statybų įmonė.