Kad galėtum įgyvendinti svajonę, nereikia turėti daug pinigų, reikia tik gerai suplanuoti biudžetą. Tai patvirtinti galėtų visi sėkmingai įsirengę savo būstą bei, žinoma, interjero dizaineriai. Biudžetas ir jo planavimas yra svarbi remonto, interjero dizaino kūrimo dalis, todėl be jo – nė iš vietos.
Interjero dizainerio paslaugos dažnai tapatinamos su prabanga ir nesusidūrę su šia paslauga, įsivaizduoja, jog tai brangu, remonto kaina išauga ir dėl to dažnai apsisprendžiama suktis savomis jėgomis. Tačiau šį mitą griauna buvę dizainerių klientai. Jie jaučiasi išlošę ir sutaupę – erdvės, laisvės, galvos skausmo ir dažnai pinigų. Nes dizainerio darbas yra ne sukurti interjerą, kuris įvarytų klientą į bankrotą, o sukurti funkcionalius ir stilingus namus atitinkančius šeimininkų gyvenimo būdą bei biudžetą.
Biudžeto planavimas yra sudėtingas darbas. Joks dizaineris negali pateikti būsto įrengimo kainos iš oro. Jei po pokalbio su užsakovais ir pateiktų skaičius, „nuo… iki“ sumos skirtųsi galbūt net keliasdešimt tūkstančių eurų, tad tikrai nebūtų informatyvios. Tad ko reikia, norint suplanuoti biudžetą interjero dizainui ir žinoti būsto įrengimo kainą dar prieš pakviečiant darbininkus pradėti darbus?
Būsto išplanavimas
Pirmiausia reikia išsiaiškinti ar šeimininkus tenkina esančios būsto erdvės ir jų suskirstymas. Galbūt vienos patalpos sąskaita norima praplėsti kitą, pavyzdžiui, sujungti virtuvę su svetaine, vonią su tualetu ar priešingai –atskirti anksčiau sujungtas erdves. Virtuvės ir vonios interjeras yra dažniausiai aptariamas, jų erdvės dažniausiai perplanuojamos.
Interjero stilius
Interjero stilių esama įvairiausių – provanso, modernus, skandinaviškas, klasikinis, futuristinis ir t.t. Labai svarbu išsiaiškinti kokiam stiliui neabejingi šeimininkai. Geriausia tai padaryti daugiau bendraujant su pačiais šeimininkais, pažįstant juos ir stebint jų gyvenimo būdą. Bei, žinoma, kartu žiūrint ir nagrinėjant skirtingų stilių interjero pavyzdžius.
Prioritetas medžiagoms
Tą patį vaizdą ir pojūtį galima išgauti naudojant skirtingas medžiagas, tačiau svarbu išsiaiškinti kokias medžiagas vertina būsto šeimininkai. Vieniems labiau prie širdies natūralus parketas, kiti labiau vertina laminato patvarumą. Vieni nori odinių baldų, kitiems malonesnis gobelenas. Vieni mėgsta tapetus, kiti pasisako už dažytas sienas.
Mėgstamos spalvos
Kaip ir su medžiagomis, taip ir su spalvomis – yra mėgstami ir nemėgstami atspalviai, kurių „mėgimui“ tikrai nedaro įtakos tai, kad spalva yra populiari, madinga tuo laikotarpiu. Nemėgstama spalva, kad ir kokia ji būtų madinga, nekels malonių pojūčių ir interjero dizainas žmogui gali tapti atstumiantis.
Taigi, apsvarsčius pagrindines dizaino pasirinkimo gaires, galima pradėti rinkti konkrečias medžiagas, konkrečius baldus, dekoro elementus būsimam interjerui. O planuojant su konkrečiomis medžiagomis jau galima apskaičiuoti ir visą būsto įrengimo kainą. Turint sąmatą ir jau parinktus interjero elementus, interjero dizaineris su užsakovais dar kartą viską peržiūri, koreguoja pasirinkimus, derina biudžetą ir galiausiai pasiekia geidžiamą rezultatą – užsakovų įsivaizduojamas interjeras neišlipant už leidžiamo biudžeto rėmų.