Kai ateina laikas pasirūpinti naujais vaikiškais baldais, tai gali pasirodyti tikras iššūkis. Pasitaiko, kad tėvų pasirinkti baldai nepatinka pačiam vaikui arba mažylis netikėtai greitai išauga iš jam kruopščiai parinkto baldo matmenų. Žemiau pateikėme keletą patarimų, kurie padės teisingai pasirinkti funkcionalius ir dekoratyvius vaikiškus baldus.
Numatykite biudžetą
Kaip ir visa kita kambario įranga, vaikams skirti baldai būna įvairios kokybės ir priklausomai nuo to gali turėti skirtingą kainą. Iš anksto nustatykite, kokią sumą ketinate išleisti, ir neužmirškite į ją įskaičiuoti baldų gabenimo bei surinkimo išlaidas.
Sužinokite vaiko nuomonę
Jei kambarį įrenginėjate ne kūdikiui, o 3 – 4 metų vaikui, jis jau pats gali pasakyti, kokius baldus ir priedus norėtų matyti savo kambaryje. Žinoma, tai nereiškia, kad vaikas turi savarankiškai pasirinkti sienų spalvą ar grindų dangos tipą. Bet tai reiškia, kad kambario naujas interjeras vaikui patiks daug labiau, jei jis pats bus turėjęs galimybę pasisakyti, kas ir kaip ten turėtų atrodyti. Pokalbis su vaiku bus naudingesnis, jei prieš tai išsirinksite būsimam kambariui tinkamas idėjas, tematiką, spalvas ir vaikiškų baldų tipus bei pateiksite vaikams keletą galimų variantų, iš kurių jis galėtų pasirinkti. Jei neturite idėjų, nuo ko pradėti, įkvėpimui pasižiūrėkite baldų gamintojų katalogus ar internete pateiktus pasiūlymus.
Galite pasirinkti įvairius vaikiškus baldus
Įsigyjant baldus vaikams planavimas turi būti kiek kitoks nei suaugusiems skirtų baldų atveju – visų pirma todėl, kad vaikas auga. Sudarydami biudžetą apgalvokite, ar esate pasiryžę mokėti daug didesnę kainą už tai, kad baldai jam tarnaus nuo kūdikystės iki pat paauglystės. Arba jums labiau tinka kita alternatyva – įsigyti naujų baldų kiekvienam vaiko augimo laikotarpiui. Antras variantas labiau tinka tuo atveju, jei planuojate kartkartėmis atnaujinti interjerą, keisti gyvenamąją vietą arba tiesiog vis po kažkiek laiko keisti vaikų kambario baldus. Kai kurie žmonės perka baldus taip, kad jie tarnautų kelioms kartoms, kitiems tuo tarpu baldai reikalingi vos keliems metams. Nuspręskite, kuris variantas tinka jūsų šeimai ir vaikui –būsimam šio kambario gyventojui.
Būkite pasirengę pokyčiams
Kaip žinia, vaikai auga ir naujų baldų poreikis būna nuolatinis. Didesnės lovytės vaikui gali prireikti greičiau, negu tikėjotės, ir ją turėtumėte įsigyti, kol dar vaikui netapo nepatogu miegoti. Kiti galimi pokyčiai – šeimos sudėties pasikeitimai. Gerai, jei kambaryje daugiafunkciniai ir laikui atsparūs vaikiški baldai, kuriuos galite pritaikyti tuo atveju, jei į šeimą ateina dar vienas vaikas arba, pavyzdžiui, suaugęs vaikas grįžta gyventi namo po universiteto.
Padarykite visą procesą malonesniu
Vaikų kambarys nereikalauja griežtai laikytis dizaino standartų. Jei vaikas mėgsta ryškias spalvas, suderinkite juos su dekoratyvia patalyne, nedideliais kilimėliais ir tinkamo stiliaus šviestuvais. Jei vaikas dievina tokią spalvą, kuri jūsų nežavi, apsvarstykite galimybę išdažyti sienas neutraliomis spalvomis, o vaiko mėgstamą spalvą palikti kitoms interjero detalėms. Jei įrenginėdami kambarį norite sutaupyti pinigus, įsigykite vaikiškus baldus naudotų prekių parduotuvėje ir nuneškite juos pakeisti ar perdažyti. Arba, jei mokate, padarykite tai patys. Būkite kūrybingi, fantazijai čia ribų nėra.