Rąstiniai namai – tai puikus pasirinkimas norint jiems šilto, modernaus ir jaukaus būsto. Gali pasirodyti keista, tačiau tokie, iš pirmo žvilgsnio, senamadiški namai, po truputėlį vėl grįžta į madą.
Apskritai, kartais net nesusimąstome, kaip nuostabu yra apskritai turėti rąstinį namą – ne tik kaip vasarnamį, tačiau ir kaip vietą kur gyventume nuolatos.
Juk taip gyveno mūsų protėviai, gyvenę ilgus metus atokiose ir ramiose vietose nuo įvairiausių triukšmų.
Taigi rąstinis namas – iš esmės tradicinis lietuviškas namas. Šiame straipsnyje aptarsime kuom apskritai yra unikalūs Oskaro statybos rąstiniai namai, šių pastatų privalumus bei statybos procesą.
Rąstiniai namai. Privalumai statant tokius namus
Sveikatos benefisai
Visų pirma mediena – tai itin ekologiškai švari, gamtinė medžiaga, kuri neturi neigiamo poveikio mūsų sveikatai.
Tarp kitko, yra visiškai atvirkščiai – buvo nustatyta, jog natūrali mediena mus veikia teigiamai, ramina žmogaus nervus, gerina psichinę būklę ir yra puikiausia aplinka veiksmingam poilsiui. [toc]
Be to, čia kur kas mažesnė rizika sukeltai alergijai, kadangi mediniuose pastatuose, dulkės nejuda. Šis namas universalus ir tinkamas gyventi ne tik šiltuoju sezonu, tačiau ir likusiais metais.
Kokybiškos vėdinimos sistemos
Papildomai įrenginėti vėdinimo sistemos nereikės – namas “kvėpuos” natūraliai. Tokių pastatų sienos yra ne tik laidžios skirtingos bei šilumos srovėms, tačiau ir drėgmei.
Šiltuoju sezonu mūriniame name oras išsausėja, jis tampa nemalonus ir nejaukus. Lietinguoju laikotarpiu drėgmės pertekliaus nepajusite taip pat, kadangi pastatas ją paprasčiausiai sugers. Išsausėjus patalpai, drėgmė bus grąžinta atgal.
Ilgalaikis sprendimas
Dažnas mitas žmonių galvose – tai, jog rąstinis namas negali tarnauti taip ilgai kaip, tradicinis mūrinės statybos pastatas. O tai yra visiška netiesa.
Tinkamai prižiūrimas tokios rūšies pastatas gali tarnauti net iki 200 metų. Jo būklės priežiūra taip pat kur kas paprastesnė – vietoj tapetų plėšymų, grandymų, dulkių ar besikaupiančių šiukšlių, užteks tik paprasto apsitvarkymo.
Žinoma, faktas, jos rąstai nėra “nemirtingi”. Maždaug kas dešimtmetį, tokio pobūdžio pastatai reikalaus papildomo dažų sluoksnio norint, jog mediena neprarastų spalvos dėl natūralių atmosferos veiksnių.
Vistiek, tai, kur kas paprastesnė pastato priežiūra nei daug daugiau galvos skausmų keliantis mūrinis pastatas.
Rąstinio namo statybų procesas
Rąstinio namo statybos visai nesiskiria nuo bet kurios kitos rūšies namo statybų. Jį galima pilnai įrengti su dailiais langais ir durimis, aukštos kokybės stogo danga, apdaila, interjero patogumais bei kitomis namų apyvokos priemonėmis.
Be to, toks namas nekainuos brangiau, o atvirkščiai – dėl greitesnių statybos darbų galutinai atsieis kur kas pigiau nei mūrinis.Klojant tokio namo tipo pamatus, nebūtini net ir itin sunkūs ir brangiai įrenginėjami kapitaliniai pamatai.
Galiausiai verta paminėti ir namų šilumos aspektas. Dažnai žmonėms atrodo, jog rąstinis namas negali būti toks pats šiltas ir jaukus kaip mūrinis. Tačiau, tai irgi yra ne tiesa.
Tinkamai paruošta ir išdžiovinta mediena pasižymės puikiomis apykaitos savybėmis kaip ir plytinė siena. O kaip ir jau ir minėta, rąstiniam namui nereikės ir papildomos apdailos, kadangi rąstai ir taip puikiai atrodys.
Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme rąstinių namų savybes, privalumus bei statybos procesą. Nemanykite, jog tai tik trumpalaikis mados reikalas. Žmonės pastaruoju metu vis labiau pastebi, jog už kur kas mažesnę kainą ir kur kas greičiau, galima pasistatyti labai tvirtus ir jaukius namus.