Nepaisant populiarėjančių nešiojamųjų prietaisų, televizorius vis dar yra populiarus laiko praleidimo būdas. Kasmet atsiranda vis naujų formatų ir tobulėja technologijos.
Išsirinkti ir įsigyti televizorių namams tampa vis sudėtingiau. Prieš pirkdami turite žinoti pagrindinius parametrus.
Televizorius su aukštos kokybės vaizdu: matricos tipas
Nuo LCD matricų patekimo į rinką vizualiai televizorius labai nepasikeitė. Tačiau laikui bėgant jo techninės galimybės tobulėjo. Apšvietimo tipas turi įtakos televizoriaus vaizdo kokybei ir energijos vartojimo efektyvumui:
- LED (šviesos diodų) foninis apšvietimas – labiausiai paplitęs tipas. Veikimo principas: šviesa sklinda per skystųjų kristalų matricą su RGB pikseliais.
- QLED yra pažangi LED technologija. Naudojami kvantinių elementų šviesos diodai. Taip užtikrinamas platus matymo kampas ir optimalus spalvų perteikimas.
- OLED – tai moderni technologija, kurioje naudojami organiniai šviesos diodai. Ji išsiskiria minimaliomis energijos sąnaudomis. Matricoje esantys elementai yra atskiri šviesos šaltiniai, kurių ryškumas kontroliuojamas. OLED televizoriai išsiskiria kontrastingais vaizdais ir tolygiu švytėjimu, nepriklausomai nuo žiūrėjimo vietos.
- “NanoCell” – tai pažangus LG sukurtas šviesos diodas. Skydelyje esantys šviesos diodai padengti nanodalelėmis, kurios veikia kaip neryškių tonų filtras.
Televizoriaus foninio apšvietimo tipo pasirinkimui didelę įtaką daro turimas biudžetas. Pigiausi siūlomi modeliai su LED foniniu apšvietimu. Brangesniuose televizoriuose naudojama OLED, QLED ir “NanoCell” technologija. Šių modelių kaina priskiria juos vidutiniam ir aukščiausios klasės segmentui.
Ekrano skiriamoji geba ir atnaujinimo dažnis
Kitas parametras, nuo kurio priklauso vaizdo kokybė, yra skiriamoji geba. Šis parametras matuojamas pikseliais:
- “Full HD” – 1920×1080 taškų. Įrenginiai su tokiu pikselių skaičiumi yra įperkami ir plačiai paplitę. Šis skaičius yra optimalus televizoriams, kurių įstrižainė yra iki 32 colių.
- Ultra HD 4K – 4096×2160 arba 3840×2160 taškų. 4K formatas leidžia žiūrėti tikroviškus, detalius ir aukštos kokybės vaizdus. Tokiam taškų skaičiui skirto skydelio dydis turi būti ne mažesnis kaip 32 coliai.
- Ultra HD 8K – 7680×4320 taškų. Pavyzdinė raiška su natūraliu spalvų atkūrimu, sodrumu, detalumu.
Mažoms patalpoms pakaks televizoriaus su “Full HD” matricos raiška. Didelėms patalpoms, namų kinui ar žaidimams tiks prietaisai su kitomis galimybėmis.
Operacinė sistema
Jei norite naudotis technologijomis, leidžiančiomis naudotis internetu, geriau įsigyti televizorių su “Smart” funkcija. Priklausomai nuo gamintojo, gali būti naudojama kita operacinė sistema, turinti pagrindines programas. Būtent ji jungia jus prie pasaulinio interneto.
Jungtys ir sąsajos
Kalbant apie papildomas galimybes, svarbu atsižvelgti į galimų jungčių tipą ir skaičių. Šiuolaikinius prietaisus lengva integruoti tarpusavyje, jei tik prietaiso gamintojas pateikė reikiamas jungtis jungiamiesiems laidams.
Geriausia pirkti televizorių su tokiu prievadų rinkiniu:
- HDMI, kad galėtumėte prijungti žaidimų konsolę, medijos pultą ar garsiakalbių sistemą;
- LAN laidiniam interneto ryšiui prijungti;
- USB jungtis keičiamiesiems atminties įrenginiams prijungti;
- analoginės išvestys stereofoniniam garsui;
- antenos jungtys analoginės televizijos signalams prijungti.
Jei televizorių kaina priklauso vidutinės ir aukštesnės klasės segmentui, naudingos parinktys turėtų būti šios:
- “Bluetooth” belaidžiam prijungimui prie kitų prietaisų ir priedų;
- integruotas “Wi-Fi”, kad būtų galima prisijungti prie interneto;
- HDR (didelio dinaminio diapazono) paslauga.
Pastaroji galimybė dažniau prieinama 4K televizoriuose. Dėl jos turinys tampa turtingesnis ir kontrastingesnis, nes pritaikomas atskirų vaizdo segmentų ryškumas. Šią funkciją turintis įrenginys bus pigus.