Ką pirmiausia daryti remontuojant – lubas ar sienas? Ar net grindis? Anksčiau atsakymas skambėjo vienareikšmiškai: dirbama iš viršaus į apačią. Dabar, esant skirtingoms apdailos medžiagoms, galimi variantai.
Atliekant remontą namuose reikia investuoti pakankamai daug pinigų, o jeigu šiam procesui jums reikia išsikeisti juos, vienas iš geriausių variantų būtų valiutoskeitykla.eu valiutos keitykla Kaune bei Vilniuje. Pažiūrėkime, kaip praktiškiau sudaryti darbų seką.
Standartinis remontas
Bet kuris statybininkas jums patvirtins, kad pagal visas taisykles atliekamas remontas, pradedant nuo lubų, tada nuo sienų ir galiausiai nuo grindų. Suprantama, kad tinko fragmentai gali pažeisti naują grindų dangą, o dulkės dirbant su lubomis nusės ant sienų. Kokį darbą tai reiškia?
- Senų dangų išmontavimas – tapetų, senų lubų dangų nuėmimas.
- Paviršių valymas yra dulkėtas darbas.
- Jei reikia išlyginti, pirmiausia išlyginamos lubos, tada sienos.
- Lubų dažymas.
- Tapetavimas arba tinkavimas, sienų dažymas.
Jei nedažaite lubų, o išvis klijuojate plokštes ar tapetus (taip, jie taip pat daro) – kaip šiuo atveju? Panašus. Tuo pačiu metu lubų cokolį geriau klijuoti po tapetu – jis turėtų paslėpti jungtį.
Sudėtingas remontas
Dabar pakalbėkime apie įvairias nestandartines dangas – tiksliau, modernias, kurios vis dažniau naudojamos dizainerių remontuose. Tai:
- audinio tapetai;
- apdailos plokštės – iš akmens, medžio, MDF, PVC;
- įtempimo ir pakabinamos konstrukcijos – luboms ir sienoms;
- kesonai – mediniai, pagaminti iš poliuretano;
- netikros sijos ir daug daugiau.
Dažniausiai klausimai kyla būtent dėl įtempiamų lubų. Faktas yra tas, kad juos galima montuoti ir ne remonto metu, tai yra, sienos ir grindys lieka nepažeistos: dalis sienos tiesiog išeina už paviršiaus, kartu su tapetais. Ar tai reiškia, kad remontuojant pirmiausia reikia klijuoti tapetus? Meistrai šiuo klausimu turi skirtingas nuomones.
Sienos yra antroje vietoje. Tai yra pagrindinis postulatas, pagrįstas nuolatiniu dulkių atsiradimu montavimo metu. Net jei įdėsite paprastą vieno lygio tamprų audinį, bet kokiu atveju turėsite gręžti sienas tvirtinimo detalėms, o tai yra dulkės. Su šarnyrinėmis konstrukcijomis tai taip pat tiesa: jei tvirtinimai skirti ne tik prie sienų, bet ir prie lubų.
Sienos pirmoje vietoje. Tas retas atvejis, kai lengviau išsiurbti paviršių ar naudoti šepetį, nei paslėpti kraštus. Tai atsiranda montuojant daugiapakopes konstrukcijas – sunku paimti cokolį gipso kartono dėžėms, todėl jungtis gali būti atvira. Jei turite medžiaginius tapetus, prasminga juos iškelti į viršų, o viršuje jau sumontuoti dėžutę. Ta pati istorija su tinku ir skystais tapetais. Bet vis tiek geriau pirmiausia pasidaryti lubas.
O jei su kesonais viskas aišku – jie montuojami pagal lubų plytelių principą – tuomet situacija su netikromis sijomis gali būti ne visada akivaizdi. Jas galima tvirtinti ne tik prie lubų, bet ir atsiremti tiesiai į sienas ir ten prisukti (kad viduje būtų prieiga prie komunikacijų, jei kalbame apie tuščiavidures konstrukcijas). Tinkuojant galima jas apeiti, o jei turite tapetų, tuomet galite padaryti taip: pirmiausia nuvalykite lubas, tada klijuokite tapetus ir tik tada pritvirtinkite siją.
Grindų keitimas
Iš tiesų, toks klausimas kyla, kai planuojama ką nors reikšmingo padaryti su grindimis – pavyzdžiui, atnaujinti lygintuvą. Betono maišymas ir liejimas ant keramzito yra dulkėtas verslas. Be to, kai kuriais atvejais – pavyzdžiui, remontuojant sename fonde – išardžius grindis ne visada bus galima tiesiog pastatyti kopėčias – niekur nėra, o grindys trukdys.
Ką tokiu atveju daryti? Procedūros pavyzdys yra toks:
- išmontavimas – lubos (jei reikia – iki lubų), tada sienos, tada grindys;
- kruopštus visų statybinių atliekų nuvalymas ir valymas apskritai;
- lygintuvo sutvarkymas ir grindų išliejimas;
- sienų ir lubų išlyginimas;
- lubų apdaila;
- tapetų lipdukas arba tinkas;
- grindų klojimas.
Pagrindinis dalykas bet kokioje remonto sekoje yra kruopštus paviršių nuvalymas. Kuo didesnis remontas, tuo rimtesnės lėšos pravers. Pavyzdžiui, kapitalinio išmontavimo metu neapsieisite be statybinio dulkių siurblio, o jei darote lengvą „kosmetiką“, užteks paprasto buitinio, šepečio ir kibiro su skuduru.
Apibendrinant
Mes papasakojome apie įvairias remonto sekos galimybes, ypač apie tai, ką daryti toliau – luboms ar sienoms. Nors yra tam tikra tradicinė seka, visada verta atsižvelgti į naudojamų medžiagų savybes ir remonto mastą.
Šaltinis: https://valiutoskeitykla.eu